Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autóbalesetben lebénultam...

Autóbalesetben lebénultam deréktól lefele. Hogyan tudnám feldolgozni?

Figyelt kérdés
"Szakember" sajnos nem segített... olyan emberek tanácsát kérném, akik átélték már ezt, túl vannak rajta, vagy van családban tapasztalatuk!
2013. nov. 16. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Én látássérült vagyok, és én már így születtem,de azért próbálok segíteni...

Én nem régen jártam egy látássérült-rehabilitációs alapítványhoz. Ide többek között a felnőtt korukban látássérültté vált személyek járhatnak. Az alapítványnál több pszichológus is dolgozik, első körben odakerülnek rendszerint a kliensek, ők arra specializálódtak úgymond, hogy segítsenek túljutni a gyászfolyamaton, meg segítsenek az állapot elfogadásában.

Nálatok nincsenek ilyen alapítványok esetleg?


A másik, ami eszembe jutott, hogyha van rá lehetőséged, akkor járj olyan társaságba, ahol mozgássérültekkel találkozhatsz. Nem tudom, hogy hol laksz, de a látássérülteknél pl. úgy van, hogy minden megyében van egy látássérültekkel foglalkozó egyesület, Pest megyében pl. a VAkok és gyengénlátók középmagyarországi regionális egyesülete, és ennek a regionális egyesületnek vannak még ún. kistérségi egyesületei mint pl. a dunakanyari látássérültek egyesülete, ezek szoktak rendezvényeket szervezni időnként, de ha bemegy az ember, akkor is nagyon barátságos a légkör, a kistérségi egyesületeknél mindenképpen, jól el lehet beszélgetni a látássérült munkatársakkal.

Mozgássérültes téren nem vagyok nagyon képben, viszont hallottam a révészekről, akik veleszületetten vagy felnőtt korban mozgássérültté vált emberek, az ő hivatásuk, hogy segítsenek a friss sérülteknek.

Hát, így hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem azért segített valamennyit.

Gondolom nem lennél nagyon kisegítve azzal, ha mondanám, hogy írj privit, mert eltér a sérülésünk is, meg a bekövetkezésének az időpontja is, de azért én csak mondom, hogyha gondolod, akkor írj nyugodtan. :)

2013. nov. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!