Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy gyerek halálát hogy lehet...

Egy gyerek halálát hogy lehet feldolgozni? Képtelen vagyok rá.

Figyelt kérdés
Amikor meghallottam, hogy balesetben mrghalt a 8 éves gyerekem, lepergett előttem az életem és hirtelen olyan érzésem volt mintha kiléptem volna a testemből. Senkinek nem kívánom azt amit át kell(ett) élnem. Ez 2 éve történt és azóta van egy nem tervezett gyerekünk meg az előző házasságomból egy másik. Csak az akkor terhes feleségemért és a másik lányomért próbáltam erős lenni de a lelkem a mai napig darabokban van, szilánkosra tört. El se tudom mondani, hogy mekkora hiányt érzek, egyszerűen lehetetlen elviselni, hogy neki csak ennyi jutott és soha többé nem ugrik a nyakamba, nem mondja hogy szeret. Annyira fiatal volt. Szinte még mindig nem telik el úgy nap, hogy ne sírnék miatta pedig tudom hogy el kéne engednem de nem tudom. A feleségem rábeszélt egy pszichológusra mert ő is járt és könnyebb lett neki de rajtam nem segített. Akkor jobb amikor nagyon nagyon elfoglalt vagyok. Még mindig gyakran előjön az álmaimban és reggelente könnyes szemmel ébredek mert elviselhetetlenül fáj. Ő (volt) a mindenem. Olyan mintha csak elutazott volna. Emlékszem milyen boldogok voltunk amikor megszületett, felriadtam a szuszogására, emlékszem minden mozdulatára. Rettenetesen hiányzik. Minden kislányban őt látom és haragszom magamra amiért volt olyan, hogy helyette valami más elfoglaltságot találtam és nem vele voltam de hát nem tudhattam. Még abba is belegondoltam, hogy most hogy nézhet ki?! Úgy érzem sosem fog enyhülni a fájdalom. Egyáltalán lesz ez elviselhetőbb?
2013. aug. 3. 22:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

2 év az még nagyon kevés idő!:((( Részvétem!Istenem,de sajnálom.:(Ezt nem lehet szavakkal kifejezni.

De,hogy a kérdésedre is válaszoljak:ezt véglegesen feldolgozni nem lehet..ez persze érthető is.De elkell jutnia a tudatodba,hogy ez a kislány nagyon szeretett téged is biztos,és most is veled lehet a szívedben!Légy erős és élj ezzel a tudattal,hogy a szívedben veled van,amíg az emlékét őrzöd!

2013. aug. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan tudom mit élsz át. Jó magam is átéltem, de én sajnos nagyobb tragédiát (a férjem és 5 éves ikerfiaim haltak meg) 10 évig élőhalott voltam. Később szép lassan magamra találtam egy csodás férj és apa mellett. A kislányom aki most 6 éves adott erőt hogy újra boldog legyek. Még ma is emlékszem rájuk, ma is vannak az évnek olyan napjai amikor sírok utánuk, de a fájdalom enyhült. Együtt tudok már élni vele, de elfelejteni soha...

te is így leszel vele.. Együtt fogsz élni a fájdalmaddal ami a gyerekeid által enyhülni fog, de sosem fogsz felejteni.. Ez így van jól..

Amúgy nekem az orvosom azt tanácsolta, hogy az élőkre gondoljak, velük legyek, ne azokkal akik már nincsenek köztünk...

2013. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Részvétem ! Elhiszem hogy mekkora fájdalom lehet :( Sajnos bíztatnod kellene magad,hogy már nem lehet mit tenni,el kellene őt engedned.Ő már "jó" helyen van,az angyalokkal.Megkérdezhetem milyen balesetben történt ?
2013. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Jézusom..:( Megkönnyeztem...nagyon sajnálom! :(( Két év valóban nem sok idő, szerintem járj továbbra is pszichológushoz és közhely, de valóban az idő fogja "begyógyítani" a sebeket! Tudom, hogy nehéz, de maradj olyan erős mint most vagy, hihetetlen erő és akarat van benned! Respect! Részvétem mégegyszer! :(
2013. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Isteneeemm :(


Nem bírtam sírás nélkül :(


Sajnálom :(((

2013. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%
Atyaisten!:'( végig sírtam,amíg olvastam!:/ Őszinte részvétem!:S Tanácsot adni sajnos nem tudok,mert 19 éves vagyok,de nagyon sajnálom az esetet,mert rajongok a gyerekekért és ez a "történet" meghatott,még így kívülállóként is:S
2013. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
75%
Istenem de szomoru.....kivànom neked tiszta szivből hogy talàlj nyugalmat ebben az èletben....
2013. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem tudnám soha elfelejteni csak jó lenne ha megint tudnék élni. Itt van a másik 2 gyerek, máris túlságosan féltem őket de próbálok tízszer annyi időt tölteni velük mint eddig és próbálom a lányom iránti szeretetet rájuk irányítani. Hogyha ők hárman nem lennének akkor már öngyilkos lettem volna. Rajtuk kívül semmi szépet nem látok az életben amiért érdemes lenne élni. Autóbaleset volt és a legjobban az bosszant az egészben, hogy a másik fél volt a hibás, aki ráadásul egy taknyos kölyök volt aki megúszta egy újtöréssel. Abban a kocsiban is csak pont a lányomnak lett baja, állítólag szenvedhetett is egy keveset. Amikor megláttam a srácot azon voltam, hogy kinyírom, ha nem lett volna ott senki aki visszafogjon azóta már börtönben lennék.


Egyébként csak szólok, hogy nekem minden válasz hasznos. Nem értem miért kellepontozni a másikat mikor nem írt semmi olyat...

2013. aug. 3. 22:54
 9/27 anonim ***** válasza:
80%
Ki volt az a bunko, aki mindenkit lepontozott itt?
2013. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, hogyan lehet feldolgozni. A gyerekem pont ennyi idős, egyetlen gyerek valószínűleg én beleőrülnék a fájdalomba, az apja is és ahogy ismerem magam utána mennék...de neked van még gyermeked, az ő kedvükért erősnek kell lenned. Hogy fog-e enyhülni valaha is? Imádkozz érte.
2013. aug. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!