Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhetném az irigység...

Hogyan kezelhetném az irigységem és a féltékenységem?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok, jól tartom magam, nagyon odafigyelek, hogy jó formában legyek kívül-belül, az ismerőseim szerint 10-15 évet letagadhatok a koromból, ennek ellenére én mégis a nagyon féltékeny vagyok a 24 éves sógornőm és fiatalabb barátnőim fiatalságára .

Például amikor találkozunk folyton megfigyelem hogyan öltözik, kifaggatom milyen termékeket használ a bőrére, hajára, mit eszik, mikor sikerül megvásárolnom az általa viselt ruhákat, vagy használt termékeket, egy darabig nagyon elégedett vagyok, aztán szomorú leszek, mert én ugyanolyannak látom magam, és tudom, hogy nevetséges, amit csinálok, és akkor őrült módon elkezdek vásárolni drága kozmetikumokat és ruhákat, hogy ettől többnek érezzem magam nála, de aztán újra jön a szomorúság érzés, és az, hogy szánalomra méltó ember sem vagyok.

Tudom, hogy az önértékelésemmel van gond, én nem érzem magam elég szépnek, és ez nagyon zavar.

Mit tehetnék, hogy jobban érezzem magam a bőrömben?


2013. nov. 20. 14:17
 1/3 anonim válasza:

Ha a helyzeted túl komoly érdemes pszichológushoz fordulni hátha ő tud segíteni. Esetleg meg lehet próbálni önbizalom erősítő feladatokat (amit az interneten megkereshetsz)

A lényeg az hogy te meg legyél elégedve magaddal és nem számít más véleménye. Mindenkinek más és más ízlése van és a te öltözködési stílusod is biztos hogy sok mindenkinek tetszik. Nyilván én is láttam nálam sokkal jobb öltözködésű lányokat és akkor egyből én is olyan ruhát akartam, de ma már megtanultam hogy én egy egyéniség vagyok és én elfogadom magam úgy ahogy vagyok mert biztos vagyok benne hogy sok embernek tetszik. Remélem segített az amit írtam.

2013. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól látod a problémád, és ez már jó kiindulási alap.


Ne akarj versenyezni. Ez soha, semmilyen korban nem jó, ha a háttere a kisebbrendűségi érzés.


Közhely, de ismerd meg magad és fogadd el.


Pesten laksz?

2013. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem meg...mikor kaptál utoljára bókot?

Van férjed, kapsz visszajelzést tőle?

2013. nov. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!