Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris betegségnél a...

Bipoláris betegségnél a hangulatváltozást a környezet is kiválthatja pusztán?

Figyelt kérdés

Bipolárisnak diagnosztizáltak, de nálam kifejezetten a környezeti hatások határozzák meg a hangulatomat. kis apróságtól teljesen összeomlok, elhagyom magam, öngyi gondolatok stb, egy kis sikertől pedig teljesen felpörgök, inspirativ leszek, mániás.


A filmekben amit láttam "egy hatás alatt álló nő" vagy Mr. Jones, azok komplett bolondok maguktól, semmi sem szabályozza a hangulatingadozásukat.


hogy van ez???


akkor nálam mi ez?



2013. nov. 23. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Bipoláris betegségnek is többféle változata van:

[link]

2013. nov. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ja akkor nekem ez van. a dokim emlitetet is valami c. betűset. ez lesz az.



A ciklotímia a bipoláris zavarok enyhe formáját jelöli. A hangulat állandóan hullámzik, de a tünetek a hipománia és az enyhe depresszió között ingadoznak, nem érik el a klinikai szintet. Jellemző a beteg egyenetlen életvitele, szociális kapcsolatrendszerének bizonytalansága. Lévén a megjelenés nem elég erős az orvoshoz forduláshoz, a beteg "öngyógyításhoz" nyúlhat, ezért az esetek 10%-ában a ciklotímia alkoholizmussal vagy szerfüggőséggel párosul.

2013. nov. 24. 09:57
 3/5 A kérdező kommentje:
mindenesetre ez is elég kellemetlen, nehéz vele együtt élni.
2013. nov. 24. 09:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondoltál már pszichoterápiára?
2013. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

persze. jártam is egy csomót. valamennyire megtanultam kezelni, de nem teljesen. álligólag ez genetikai, turkászni nem sok értelme van.


inkább felismerni mikor milyen hangulatban vagyok, és arra gyógyszert szedni, nehogy szétessek.


meg szocializációs környezetben kicsit visszább venni az érzelemkitöréseimet, hangulatváltozásaimat.


már szocfóbiám is van emiatt, mert nem mindig tudom hogy jól viselkedtem-e, nincs teljesen helyes értékitéletem, ezért beszorongok, és nem merek önmagam lenni, mert félek hogy gázos leszek.


ezeket a dolgokat már úgy ahogy átlátom.

2013. nov. 25. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!