Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adott egy tökéletesnek tűnő...

Adott egy tökéletesnek tűnő pasi, de amint randira hív, rögtön meghátrálok, de miért? Mit tehetnék, hogy végre rájöjjek, ki vagy mi tenne boldoggá?

Figyelt kérdés

19 éves létemre még nem volt komoly kapcsolatom, csupán egy egy hónapos gyerekszerelem. Pedig nagyon szeretnék végre egy társat, régóta vágyom egy olyan kapcsolatra, ami biztonságot nyújt és tervezhetek vele a jövőben is. Azóta persze rengetegszer éreztem, hogy szerelmes vagyok, de sosem lett belőle semmi. Alapból szeretethiányos vagyok, emiatt pedig sokszor összekeverem a szerelmet a törődés jóérzésével. Nem panaszkodom, mert általában ha kiszúrtam magamnak valakit, akkor mindig sikerült felkeltenem az érdeklődését. Ilyenkor jön a rózsaszín köd, még együtt sem vagyunk, de már csak rá gondolok. Aztán elhív találkára és egyszer csak hopp, teljesen eltűnik a szerelem. De úgy, hogy már azt sem értem, hogy addig mit szerettem benne annyira.Maximalista vagyok, tudom, hogy ez talán az egyik legnagyobb hibám, mivel túl sokat várok el egy pasitól, kapcsolattól. Azt is tudom, hogy bennem van a hiba, de hogy pontosan mi, azt nem tudom. Magamat sem ismerem eléggé ehhez. Az lenne a baj, hogy igazából nem is a pasiért vagyok oda, hanem magáért az érzésért? Lehet, hogy csak a törődés vonz és még talán nem is találkoztam megfelelő pasival? Vagy inkább az a gond, hogy berezelek a kapcsolattól? Félek a változásoktól és az ismeretlentől, talán csak ennyi lenne a probléma?

Mit kellene csinálnom? Adni egy esélyt a kapcsolatoknak? Vagy egyáltalán hogyan ismerhetném meg jobban magamat? Akkor talán könnyeben rájönnék, hogy kire van szükségem. A mostani fiúval kapcdolatban például úgy érzem, hogy több mint barát, hiszen egész nap ő jár a fejemben, mindenről ő jut eszembe, mégis azt gondolom, hogy a kapcsolat nem működne. És ez nem egyszeri eset, így boldogtalan vagyok. :(

19L


2013. nov. 25. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Szépen le is írtad a problémáidat nem is ismételnélek.

Plusz egy kissé éretlen vagy és miután szeretet hiányos vagy talán nem kaptál elég törődést nehezen tudsz rájönni, mi az igazi szerelem. De az is lehet, hogy olyanokat látsz bele az épp aktuális pasiba, ami nincs és utána csalódsz.

Nem kell sietni csak nyugi, ismerkedj, adj esélyt megismerni őt. Szerintem az első érzéseid inkább a külsőnek meg a felszínes kedvességnek szólnak aztán megismered az embert mögötte és hoppá! Nem ő kell. Ez van. Mindannyian voltunk már így.

Először is magaddal kellene tisztába lenned de legfőképp azzal, kit is akarsz magadnak. Akkor nem érhetnek meglepetések.

Én azért elmennék valami önfejlesztő vagy önismereti körbe vagy elbeszélgetnék a barátnőimmel, milyennek látnak és miben kéne változnom vagy ők, hogy élik meg a pasizást.

Légy egy kicsit bátrabb ha eddig sikered volt a pasiknál akkor igazán nincs miért félned. Ha érdeklődik valaki akkor örülj neki és próbáld meg kiismerni és eldönteni megfelel-e.

Egyszer úgy is eljön a nagy ő és akkor rögtön kapcsolni fogsz tudni fogod.

Szerintem tényleg nagyok lehetnek az elvárásaid túlságosan is romantikus képeket dédelgetsz a pasikról vagy az épp aktuálisról és a valóság nem tetszik.

Ne feledd az álmodozás az élet megrontója!

2013. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!