Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichózis vagy valami más?

Pszichózis vagy valami más?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok nagyon sokat idegeskedem.szinte mindig feszült vagyok vagy dühkitörések vannak,rendlöbe sem tudok pár percig rendesen viselkedni mintha folytogatnának.indentitás zavarom van, nem tudom mi legyen hogyan tovább. Ez lehet attól hogy biszexuális vagyok? Igaz elfolytom magamba de mintha 3-4 gondolat egyszere kavarog bennem,sokszor a szobámba érzem jól magam!
2013. nov. 27. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A pszichózis (valószínűleg) ennél sokkal durvább. Nézd meg a Youtube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, segít eligazodni.
2013. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bárzsing ***** válasza:
100%
Ezt a pszichózist nem tudom, honnan szedted, aki pszichotikus, annak nincs betegségtudata, teljesen normális dolognak tartja a tüneteit (pl. hogy ufók beszélnek hozzá)...
2013. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Bárzsingnak:

A pszichózis egy akut állapot (pl.: ideg összeroppanás). Amiről Te írsz, sokkal inkább a szkizofréniára jellemző.

2013. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bárzsing ***** válasza:
100%

Mert a pszichózis főleg szkizofrénekre jellemző, egyébként lehet súlyos mániában vagy depresszióban (hanghallásokkal, téveszmékkel) is többek között, persze. De a fő ismérve akkor is az, hogy nincs betegségtudat, a tünetek énnel azonosak (ego-syntonok). (Amúgy van, amikor a pszichózis krónikusan fennáll.)

Mindenesetre az a lényeg, hogy a kérdező nem pszichotikus.

2013. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,hangok nincsenek,állando féllem érzet pánik. gondolatok sorozata van leginkább!
2013. nov. 28. 13:49
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!