Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akut paranoid pszichózis -...

Akut paranoid pszichózis - valaki el tudná ezt nekem magyarázni, mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömre diagnosztizálták ezt, sajnos kényszerképzetei vannak. Meg akarom érteni a miértjét és azt, hogy hogyan tudnék segíteni neki abban, hogy újra a régi énje legyen.

2013. szept. 1. 11:33
 1/5 anonim válasza:

Előzmények:

Psychés kórokok

Egyszeri nagy stressz

Hirtelen, veszélyeztető változás a szociális státuszban

Elhárító mechanizmusok szerepe

Ingerszegény környezet

Szociális izoláció

Szociális támogatottság hiánya

Személyiség pszichológiai sérülékenysége


[link]

2013. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ennyire nem egyszerű a helyzet. Egy életvidám fiatal,intelligens lányról van szó aki most saját maga ellentéte. Elmondása szerint semmi rossz nem történt vele, viszont az utóbbi időben nagyon keveset aludt. Napi 2-3órákat talán 2 héten keresztül. Nagyon bízom benne, hogy csak kifáradt és ki tudja pihenni a nyűgét..
2013. szept. 1. 19:12
 3/5 anonim válasza:

Te honnan tudod, hogy milyen gondolatai voltak? Az osszes ismerosom meglepodne, ha ismerne engem, es nem csak azt, amit mutatok, pedig elvileg en is eletvidam lany vagyok.

Nehezen aludt. Miert? Mi az oka? Valami tortent vele? Ebbol ki lehet indulni.

2013. szept. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert minden napra és éjjelre volt programja. A barátom, elég közeli így úgy gondolom ismerem, tudom - illetve tudtam- mi jár a fejében,hogyan működik. Elmondása szerint semmi sem történt vele,semmi rossz.

Te is hasonló kórképben szenvedsz esetleg?

2013. szept. 5. 15:22
 5/5 anonim válasza:

Nem, csak probaltam erzekeltetni, hogy nem minden a latszat.

Ha belegondolsz, allandoan volt programja. Ez azt is jelentheti, hogy nem akart egyedul maradni a gondolataival peldaul. Aztan a sok elnyomott gondolatbol kialakult ez.

2013. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!