Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichózis áll-e, és milyen...

Pszichózis áll-e, és milyen típusú az alábbi tünetegység mögött?

Figyelt kérdés

Egy 34 éves női hozzátartozómról van szó. Fiatal korában 18-20 évesen feküdt pszichiátriai osztályon. Akkoriban levágta az egyik ujjpercét és húsdarabokat vágott ki magából, illetve a levágott hosszú haját, a kis húsdarabokhoz hasonlóan üvegben és folyadékban tárolta. Ezeket később a hatásomra kidobta. Sokat falcolt mélyen és látványosan. Erős vallásos fantáziái voltak, amelyben a Krisztussal szeretkezett vagy az ördöggel illetve ezek kínozták őt. Kanibalisztikus fantáziákról is beszámolt. Szüleivel ekkor igen rossz volt a viszonya és egy alkalommal az édesanyja szőnyegére ürített. Fétis fantáziái is vannak, illetve látogatott is ilyen helyeket.Sokfajta pszichés gyógyszert alkalmaztak nála, általában eredménytelenül. tíz - tizenegy évig elmaradtak vagy csökkentek ezek a jelenségek. Abnormális imádatra és gyűlöletre képes ugyanazzal az emberrel kapcsolatban. Ez fiatalkorában az apját, majd a párját és végül a gyermekét jelentette. Fél éve ismét falcol mély és látványos sebeket ejt, nem rejtegeti. Ajándékokat tör szét, még az imádott gyermeke rajzait is és fényképeit is szétszaggatja földre dobja, illetve bizarr szövegeket ír, valamint előfordult, hogy a toalett helyett a fürdőkádba székelt. Saját vérével kente össze a "szent"képeit Ezek ingadozva történnek meg mostanában vele, olyan heti váltásban mozog az elviselhetetlen és az elviselhető között. Februárban kezdődött a komoly rosszabbodás.


Aki esetleg ráismer a tünetegyüttesre az kérem írja meg! Köszönöm!


2011. máj. 31. 19:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Skizofrénia?
2011. máj. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

[link]


Csak tipp...

2011. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Azért kérdem. Én Borderlain (remélem jól írtam) zavarra gondoltam... Nem a tévképzetek és a hallucinációk az érdekesek hanem inkább az érzelmi manipulációk, és a bizarr cselekvések (az illető ugyanis negédes tündi-bündi lényként él a köztudatban, csak a családjával kapcsolatban nem).


Köszönöm a válaszokat. Kinek milyen tippje van még?

2011. máj. 31. 19:56
 4/24 anonim ***** válasza:
Borderline, de az szerintem fele ilyen bizarr sincs.
2011. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Második vagyok: utánanéztem, tényleg nem Ennyire bizarr. Orvos mit mond?
2011. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A pszichiáter mit mondott?
2011. máj. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Nem tudom mit mond, mert sokáig nem állt kezelés alatt. És nem voltak tünetek sem.
2011. jún. 1. 12:37
 8/24 anonim ***** válasza:
Mindenképp kozultálj pszichiáterrel, de legjobb ha viszed magaddal az iletőt akiről szó van.
2011. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
neten vannak ilyan orvos válaszolós oldalak, kérdezz ott, csak ne Bezzegh Évától, mert ő fura
2011. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves metalheart!


Én vinném de kényszeríteni nem lehet és ő csupán egy kicsit impulzívabbnak tekinti magát az átlagnál. Itt a kisgyerek pszichés veszélyeztetése a legnagyobb gond. Leválási nehézsége is van az anyának, négy évig szoptatott és egy ágyban aludt a gyerkőccel, nem strukturálja a napjait és vagy mindent szabad neki illetve mindent megkap (a kicsi) vagy jön a lelki terror egész nap nem szól hozzá vagy csak ironikusan-megvetően, néha kisebb fizikai bántalmazás is előfordul és a kisfiú immár szorongásos tüneteket mutat (széklet és vizelet visszatartás).

Köszönöm a válaszod, nehéz ügy sajnos!

2011. jún. 5. 11:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!