Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok tanulni?...

Miért nem tudok tanulni? Hogyan szedhetném rendbe magam? (Félek elszúrom az életemet)

Figyelt kérdés

Sziasztok


Röviden bemutatkoznék. Gimis koromban kitűnő tanuló voltam. Bár egy pszichológus humán beállítottságúnak (és logikus gondolkodásúnak) tartott, engem a reál területek érdekeltek. Nem voltam semmiből sem kiemelkedően jó, sőt alapjában véve inkább lusta voltam. Csak annyit tanultam, ami az 5öshöz kell. Az órákon a figyelmem csapongó volt. Untam az egészet. Néha egyáltalán nem úgy viselkedtem, mint a tipikus eminens diák. Csak aztán megtanultam amit kellett és kihoztam egy 5öst év végére.


Fel is vettek a műszaki egyetemre, arra a szakra ahova menni akartam. Ez volt a célom. Az 1-2 év egész tűrhetően sikerült. Tudtam hozni, amit kell. Most 4edéves vagyok, összejött pár tárgyból a csúszás a 3adévben.


A problémám az, hogy nagyon nehéznek érzem a felfogásomat és lassúnak a tanulási képességeimet. Hiába van sok évfolyamtársam, mégis egyedül érzem magam. Látom másokon, hogy egyszerűen veszik az akadályokat, nekem meg mintha sokkal többet kellene belefektetnem a tárgyakhoz. Mások egyből megértik amiről szó van és amit kell csinálni, én meg sokat értetlenkedem. Folyamatosan jellemző rám, hogy órákon nem vagyok képben arról amiről szó van. Bár ezt már 1. évben is észrevettem, de akkor még össze tudtam szedni magam és tartottam valahogy.


Otthonról bejárós vagyok és így nem is vagyok benne abban a közegben, akik tudnak kommunikálni egymással a házik/zhk kapcsán.


Iszonyú motiválatlannak érzem magam (nem csak most, eddig is az utóbbi félévekben). Pénteken vizsgázom és már bármi mást szívesebben csinálnék, mint a tanulás. Nagyon sok tételem van, a felénél sem járok és nem tudom hogy jutok a végére. Lassan haladok az anyaggal. Mások alig tanultak a vizsgára és lazán átmentek előttem, én mégis nagyon tartok tőle.


Nem tudom mi a bajom. Talán folyton kedvemet szegi az, hogy nem értek valamit. Vagy a figyelemkihagyás vagy bármi megértési fennakadás miatt nem értek egy adott dolgot, amire esetleg majd más is épül.


A házikkal is nagyon megszenvedek. Sokat kérdeztem és kérdezek másoktól. Olyan érzésem van, mintha folyamatosan megerősítésre lenne szükségem, hogy jó-e az amire épp gondolok (mert enélkül nem tudok továbbhaladni). Van hogy még ötletem sincs.


Lennének terveim a jövőre, amiket szeretnék megvalósítani a szakmán belül, de szakmailag egyre inkább elásottnak érzem magam. Olyan selejtnek, aki valahogy megmenekült a kirúgás alól, de értéktelen szakember lesz belőle úgyis.



Összefoglalva: Nem megy a tanulás.


Hogyan tudnám összeszedni magam? Hol kéne kezdenem? Már régóta érzem ezt az állapotot és azt hittem jobb lesz, ha kipihenem magam nyáron, de most megint itt vagyok.


2013. nov. 27. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ehh... Tök ugyanez a helyzet velem is. Most próbálom összeszedni magam, és azt hiszem kezdek belejönni, bár még néha vannak mélypontok.
2013. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, van, aki lassabban tud tanulni, van, aki gyorsabban, de ettől még nem lesz belőle rosszabb szakember. Én rém lassan tanulok, nagyon kell koncentrálnom, hogy az órán tudjam követni, megértsem a dolgokat, és régebben úgy tűnt, hogy nagy ötleteim sincsenek. De most újabban néha vannak ötleteim, és így néha olyan feladatokat is meg tudok oldani, amiket az évfolyamról senki másnak nem sikerül. Most vagyok ötödéves, és ebben a félévben van először olyan tárgyunk, ahol ez a dolog már igazán látható (tehát ahol vannak nehéz példák, amikhez nagy ötlet kell).


Szóval szedd össze a kitartásod, az egyáltalán nem igaz, hogy semmire se leszel jó a képzés végén. Ez motiválhat hosszú távon. Hogy miből lesz motivációd rövid távon, abban nem tudok segítni, magadnak kell megtalálnod.

2013. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1, milyen szakos vagy? (írhatsz privátot is)
2013. nov. 27. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,


honnan tudod hogy más kevesebbet tanul mint te, vagy hogy kevesebb idő kell nekik h megértsék a feladatot/anyagot? Csak mert nem kell mindent elhinni amit mondanak, én jogra járok és tipikus példa mikor verik magukat a hallgatók hogy ők 2-3 napot tanultak egy vizsgára (ami hozzáteszem mondjuk egy 400 oldalas könyvet tesz ki), és hogy jelest kaptak. Én meg tanulok 1 hétig, és én érzem magam hülyének hogy más ezt hogy csinálja, és biztos nálam van a baj... aztán persze kiderül h mindenki ugyanúgy nyomatja a könyveket éjjel-nappal, és még többet is tanulnak mint én, csak épp nem kürtölik világgá...


Nálam egyébként ami probléma hogy nehezen kezdek el tanulni, iszonyat lusta vagyok és kell erő h elővegyem azt a könyvet és nekiálljak...viszont ha elkezdtem tanulni, akkor már behúz az egész, és megy minden, vannak dolgok amiket nehezebben fogok fel, amihez több idő kell, de sztem ez természetes. Igazából akarat kérdése az egész. Egyébként javaslom a magne b6 szedését :)

2013. nov. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!