Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kaptam egy terméket Power...

Kaptam egy terméket Power System Pure Creatine (kreatin monohidrát) és nem tudom, hogy szedhetném-e? (részletes leírás alul)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 172cm, kb.: 72kg, és egy hónapja edzem, tömegnövelés céljából. Eddig csak hyper mass 5000-et szedtem, és arra lennék kiváncsi, hogy ezt ezt szedhetném-e már, a mass mellett, és ha igen, milyen adagolásban?
2011. dec. 26. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


A kérdést célszerűbb lett volna a Sport/egyéb sportok-ban feltenni.

Igen használhatod a tömegnövelő mellett is. A kérdésed alapján még nem használtál kreatint.

A monohidrátot célszerű kúraszerűen használni.

1 adag 5 gramm. Minden 5 grammhoz 3,5-5dl víz. Éhgyomorra reggel, edzés előtt, edzés után. Evés előtt 30 perccel. Szénhidrát mindenképp legyen az utána lévő kajában, vagy keverj hozzá egy kevés szőlőcukrot.


1. hét: 20g

2. hét: 10g

3-4. hét: 5g


Tehát ha mondjuk délután 4kor edzel, akkor a feltöltés (1.hét): reggel ébredés után 1, ebéd előtt fél órával 1, edzés előtt 1, edzés után 1.

2.hét reggel és edzés előtt.

3.hét edzés előtt.


Ha valami nem világos akkor írj.

2011. dec. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam pontosan hova írjam, mivel ez a téma sporthoz is kapcsolódik, ugyanakkor táplálkozás is... Nem szedtem még creatint, viszont nagyjából képben voltam vele, csak az adagolást nem tudtam, mert kb, mindenhol más milyen... :) A dobozon pl napi egy adag (3gramm!!!!!!!!!!!) volt, amit 1dl vízzel kell elkeverni... És akkor igazodjak ki. A másik meg az, hogy közeli edző társaim azt ajánlották, hogy ráérek még a kreatin szedésével... Ezért nem tudom, hogy várjak-e még vele, vagy ne. Köszönöm a válaszodat :)
2011. dec. 26. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ja az adagolással mindig baj van, mert nincs két egyforma használati utasítás. Én sose foglalkoztam a cimkével, mindig így használtam. A napi 3g 1dl vízben baromi nagy hülyeség :D

Hogy érdemes-e használnod az már más kérdés, mivel fogalmam sincs milyen szinten állsz az edzéssel. Nem tudom mi a célod, van-e étrended, stb.

Annyit azért érdemes tudnod, hogy a kreatin nem csodaszer. Ne ettől várd a fejlődést! Érdemes kipróbálni, mert hátrányod nem lesz belőle. Annyi mondjuk lehetséges, hogy kicsit megfosat. Sajnos a monohidrátnak van egy ilyen hibája. Ha szerencséd van, akkor meg sem érzed, ha nincs, akkor az első adag után tudni fogod :)

2011. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pfu, nagyon sokat segítenek amiket írsz :) Hát ezaz, hogy én se tudom, hogy mikor kezdjem el, nem akarom elkapkodni, inkább várok vele ha kell, főleg ha jobb hatást érek el vele.


172cm vok, 72-74 kiló körüli. Fekve 50-55-tel szériázok, és valamivel több mint egy hónapja kezdtem az edzést. Nem tudom milyen távpontokat kellene pontosan megadnom, hogy tudd, hogy hogy állok az edzéssel. Étrendem meg hát na... Igyekszem több fehérjét és szénhidrátot bevinni(csirkemell rizs), müzlit is eszem, meg tömegnövelőt, hyper mass 5000ret.

2011. dec. 27. 22:27
 5/8 anonim ***** válasza:

GreenTea


Akkor még az elején vagy az edzésnek. Figyelj, szerintem még hagyjad, mert 1 hónap az semmi. A következő 1-2 hónapban próbáld meg minél jobban rendbe rakni az étrended, mehet a tömegnövelő és eddz keményen! Olvass utána az edzéseknek, normálisabb emberektől kérdezhetsz a teremben is (ne a nagypofájú mindenhezértő faszoktól).

Amikor már kezdesz rutinosabban mozogni a terembe és rendbe van a kaja is, akkor mehet a kreatin is. Nem mintha a kreatin olyan nagy dolog lenne, csak sanszos, hogy most még pazarlás lenne elkezdeni.


Hyper mass 5000 a Biotech-es van?

2011. dec. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben! Vannak akik segítenek, meg rengeteg mindennek utána néztem neten :) De nagyon sokat segítesz, ezer hála :D

Igen, Bio Tech Hyper Mass 5000. Edzés napokkor kettőt eszem, amúgy meg egyet. (4 púpos evőkanál+dl víz) Edzés előtt és után. Meg edzés után szoktam meginni egyből egy adag fehérjét. (scietec)

2011. dec. 28. 16:48
 7/8 A kérdező kommentje:
* 4dl víz. A fehérje meg ilyen tasakos, egy adag.
2011. dec. 28. 16:49
 8/8 A kérdező kommentje:
**3 púpos evőkanál xD elírtam. :/
2011. dec. 28. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!