Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a Derealizáció jelei?

Ezek a Derealizáció jelei?

Figyelt kérdés
Ez az egész úgy kezdődött, hogy egyszer nyáron mentünk egy helyre amit annyira vártam, hogy azt hittem az elött nap este, hogy nem fogok felébredni, és amikor reggel felébredtem akkor azt hittem, hogy álmodok. Na és ez így ment úgy egy másfél hétig és utána azt mondtam magamnak, hogy ilyen nincs, és akkor utána jobban lettem egy kis időre. Utána megint elő jött ez az érzés, és azt hittem, hogy megbolondultam, és most azt is sikerült legyűrnöm de ez az érzés bennem maradt. Ez az "érzés" olyan mintha nem érezném magam a testemben, és olyan mintha ismeretlen lenne minden, de közben ismerem. Ezzel érdemes orvoshoz fordulni? Mivel lehet ezt megszüntetni? Amúgy 14 éves vagyok. :D
2013. nov. 27. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem,ezek csak a tinédzserkor bolondos jelei.Keményen benne vagy a közepében sajnos.Dehát ez az élet rendje!Ezt csak túl kell élni.Semmiféle derealizációra nem kell gondolni.

A tanulással kell törődj,nem ilyenekkel!:)

Semmi baj nincs,ha néha ilyeneket érzel.Csak éld a mindennapjaidat és ne legyél közömbös,amiatt mert úgy érzed,hogy állmodsz..

2013. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából ez már minden napos, valamikor enyhül, valamikor nagyon rossz "érzés". Esetleg életmód váltással megoldható. Mert nekem mostanában annyi az életmódom, hogy hazajövök a suliból. Beülök a géphez, utána megcsinálom a házikat aztán vagy visszaülök a géphez, vagy elmegyek edzésre..Nemtudom mi lehet a baj.:/ Talán túl sokat töprengtem ezen? Vagy tényleg Derealizáció? Segítsetek!:D
2013. nov. 27. 21:30
 3/9 anonim válasza:
Én azért mindenképp megnézetném magamat a helyedben, nekem tavaly évvgén jött elő valami ehez kicsit hasonló, és rögtön pánikbeteg lettem. Igaz ez az érzés maga, meg a krízishelyzet amiben akkor voltam már elmúlt, de még mindig vannak pánikrohamaim, van h egy nap több is. Szüleim meg nem hajlandók pszichológushoz járatni, mert drága, meg hát amúgy is szeretik lebagatelizálni ezeket, ha nem vesznek róla tudomást , akkor nincs is, s fizetni sem kell érte...
2013. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én már győztem le pánikbetegséget 8 évesen. De mostanában egész végig ezeken a dolgokon agyalok, amúgy hogyha valahogyan sikerül elfeledkeznem róla akkor nincs semmi bajom.:D
2013. nov. 27. 21:35
 5/9 A kérdező kommentje:
De amúgy mi ez a fura, ismeretlen érzés? Nagyon sokat foglalkozok ezzel, lehet ez a baj?:D
2013. nov. 27. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jót tanácsolt, aki azt írta, hogy fordulj orvoshoz. Legyen az gyerekorvos, gyerekpszichiáter, körzeti orvos, iskolaorvos. Nem ijesztgetni akarlak, de ezek, amiket leírsz egy későbbi betegség előjelei lehetnek. Főleg azzal együtt, hogy kisebb korodban is volt már pánikszerű betegséged. Szal mindenképpen doki kell. És mihamarább. És mindenképpen úgy mondd el neki, ahogy valóban történik veled. Ne kicsinyeld le a bajodat.
2013. nov. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen betegség tünetei lehetnek?:D
2013. nov. 28. 20:24
 8/9 A kérdező kommentje:
De amúgy szerintem az is nagyon közre játszik, hogy nagyon sokat foglalkozok vele..Hogyha sikerül elfeletkeznem róla, akkor nincs semmi bajom, igazából kicsit hipochonder is vagyok..:D Mert ha már egy kis fáradság vagy valami van, akkor már kapásból a legrosszabra gondolok, és elkezdem magamnak bebeszélni a betegséget..:/
2013. nov. 28. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom, hogy baromi régi a kérdésed, de hátha aktív vagy még itt. Lett valami gondod azóta? Mert nekem is gyerekkorom óta vannak derealizációs tüneteim, és ez később mentális problémákat okozott.
2018. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!