Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen jelei vannak, ha...

Milyen jelei vannak, ha valaki őrült?

Figyelt kérdés
Tudom, van millió számú elmebetegség, meg különböző folkoiatai meg minden... De mégis, például milyen jelek mutatnak rá tipikusan?
2013. okt. 12. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Hisz egy bármilyen politikus szavainak...:)

Kérdező, ez egyébként egy értelmetlen kérdés, mert mi az az "őrült"? Milyen embereket értesz alatta? Akiknek fóbiáik vannak? Akiknek hangulatzavaruk van? Akiknek téveseszméik vannak? Akik hallucinálnak?

2013. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
58%
Rám a pszichiátrián mondták, hogy őrült vagyok, pedig nekem meggyőződésem, hogy nem :) Egyébként felvágtam az ereim, drogokat használtam, teljesen elidegenedtem a világtól és az emberektől.. szerintem a többi ember őrült, amiért be akarnak olvadni a társadalomba és megfelelni (persze ez nem mindenkire igaz), lekorlátozzák magukat, aztán panaszkodnak, hogy JAJJ. Most aki szerint mindenki más őrült, az őrült?
2013. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet meghatározni, mert a rengeteg mentális/pszichés eredetű betegségnek más-más tünetei vannak. Máshogy viselkedik egy skizofrén és egy borderline-os, vagy egy pszichopata. Vannak különböző személyiségzavarok is, más-más tünetekkel.

De hogy mondjak egy példát is. Gyerekkori barátom mindig is kicsit furcsa srác volt, kamaszként pedig mindig oyanokat mesélt, amiket nyilvánvalóan kitalált (pl. egy angyalról, aki a barátnője)Sokszor voltak élet hangulatváltásai egyik pillanatról a másikra, volt, hogy nagyon zaklatott volt hetekig, de nem tudtuk, hogy miért. 19 évesen jött ki nála a skizofrénia, visszagondolva a furcsaságai a betegség korai tünetei voltak. Később ez súlyosbodott, de gyógyszerszedéssel kordában tudja tartani a betegségét.

Viszont 1000 meg 1 különféle betegség van, van, hogy 1-1 tünet többnél is jellemző, így tünetcsoportokat szoktak figyelni.

2013. okt. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
pl. amikor egy nő nem képes megérteni, hogy hiába volt szeretője egy pasinak x ideig, senkit nem érdekel és csak megy az asszony után, és nyomja neki a dolgokat,hogy igy kefél a pasival és úgy- mint egy megrögzött és esze ment, őrült ember.
2013. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Érdekes... én ezt a kérdést három ember miatt tettem fel, akik miatt igazán aggódom:


1. Osztálytársam. Mindig olyan történeteket mesél, hogy elmehetne írónak :) Nem akarom leírni, hogy miket, nehogy valaki ráismerjen véletlenül... (Nagyon hasonló "tünet", mint amit az angyalos barátnős hozzászóló írt, csak más témakörben!)


2. Szintén osztálytársam. Néha rájön a pár perc, amikor még a legeegyszerűbb kérdésre se tud értelmes magyar mondattal válaszolni, és ilyenkor hát elég ijesztő na... Ezen kívül pár éve voltak már idegkitörései, hogy a falhoz vágta az iskolatáskát, és hazarohant...


3. Apám felesége. Valamikor pár hetente, valamikor napinta rájön egy ilyen idegroham. Ilyenkor rámszáll, kitalál valamit, hogy csináltam, és lehord mindennek a rokonság előtt. Már számtalansor hallottam hogy nem vagyok jó semmire, és ha rajta múlna mehetnék árvaházba stb...

Vagy a másik megnyílvánulása, hogy eldugdossa a cuccaimat (pl. egyszer indulni készültem vidékre, de ő meglepiként eldugta a telefontöltőmet, hogy minek az nekem...). Régen még nyomozott is utánam (pl. elvette a telefonomat, beleolvasott a skypeos beszélgetéseimbe stb). Érdekesmódon csak én váltom ki belőle ezeket a rohamokat, mások előtt teljesen rendes és normális, és simán letagad mindent ami köztünk zajlik...


Nos utóbbi időben elég sok könyvet olvastam ilyen megőrülős témákkal kapcsolatban, ezért tényleg ijesztő néha...

2013. okt. 12. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Az őrült az aki már nem képes beszélni csak kiabál. Ez az őrült. Éntudata sincs.
2013. okt. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, bár ne is írtál volna ilyen nagy baromságot, bölcsebb maradtál volna. Akkor dédim is biztos őrült, mert ő is kiabál, mert nagyot hall, és 95 éves.

A hangerőnek és az elmezavaroknak semmi köze egymáshoz.

2013. okt. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..



pl. ilyenek, mint ennek a kérdezőnek, mert nála egyértelműen látni, hogy nagyon nagy baj van a fejével.

2013. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak.. Akkor inkább ordibál te idióta! Hogy legyen mibe belekötköd!
2013. okt. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!