Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez okozhat agyi leépülést...

Ez okozhat agyi leépülést vagy elbutulást? Visszafordítható?

Figyelt kérdés

Nagyon sokáig munkanélküli voltam, itthon voltam egész nap. Most fél éve van munkám (takarítás), de a napjaim nagy részét itthon töltöm, egyedül. Olvasgatok a neten, fórumozok, másról nem igazán szól az életem. Olyasmit érzek, hogy kezdek elbutulni. Nem emlékszem jól a dolgokra, nem tudom mit vettem reggel a boltban, mindig itt vagy éppen ott felejtek valamit. Tájékozódás is nehezen megy, főleg teljesen új környezetben. Iszonyú feledékeny vagyok. Ha nem állítom be a telefonom, hogy szóljon 100%, hogy annak az ügynek lőttek, elfelejtem. Ügyetlenségről ne is beszéljünk! Egyensúlyzavar és társai az mindennapos dolog! Elejtek ezt vagy azt, az napi 3x előfordul. Egyensúlyvesztés is. Ezt mind ennek tulajdonítom, hogy nem tartottam lassan 2 éve karban az agyam semmilyen szinten.

Visszafordítható ez a dolog? Mivel eddzem az agyam, ami (sok) pénzbe nem kerül?

25/N



#visszafordítás #agyi leépülés #agykarbantartás
2013. dec. 1. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, az "ellustulás" is okoz feledékenységet,de a sok stressz is. Olvass sokat és fejtsél rejtvényt. Nagyon jól megmozgatja az agyat.
2013. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor lehet nekem is normál agyam? Lehet olyan, hogy csak annyira legyek feledékeny, mint mások? Nekem olyan, mintha mások csak 10 dologból 2 felejtenek el, de én kb 7-et tuti elfelejtek. :(:(:(
2013. dec. 2. 22:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Én is gyakran vagyok így,szinte mindent fel kell írnom. Háziorvos mellett dolgozom és amikor mondtam az orvosnak,hogy attól félek,hogy teljesen hülye leszek és 60 évesen már a nevemet sem fogom tudni,azt mondta,hogy szerinte a stressz,megterhelés miatt van. Persze fontos,hogy rendszeresen dolgoztasd az agyad,ahogy írtam,jó"torna"neki az olvasás,rejtvény és az nem kerül nagyon sok pénzbe sem.
2013. dec. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!