Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a szobroktól?

Miért félek a szobroktól?

Figyelt kérdés

Nem tudom melyik lenne a megfelelő kategória, de remélem itt kapok választ..

20 éves létemre félek a szobroktól és báboktól. Nem tudom miért, egyszerűen rossz érzést kelt bennem. Eddig én magam sem tudtam róla.. Csak múltkor mikor a párommal sétáltunk egy parkban, ott sok szobor volt, mindegyikhez odaírva, hogy kit ábrázol, és akkor döbbentem rá, hogy félelmet keltenek bennem. Ez mitől lehet?

Az ominózus séta végül "rohanásba" torkollott, mert nem voltam képes megmaradni 2 percet sem a szobroknál.

Szerintetek?

20N


2013. dec. 1. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ahány ember annyi szokás... én pl. a macskánál kissebb kutyáktól irtózom...akkor jöttem rá, mikor a kezembe vettem egyet
2013. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
90%
Óvatosan hátrálj, és mindig tartsd a szemed a szobrokon. De ami a legfontosabb: NE PISLOGJ!
2013. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Akkor a kerepesi temetőben éjjel ne sétálj!
2013. dec. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem tudom,de akkor óvatosan velük,mert megérzik hogy félsz!
2013. dec. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jaj, ne már, ne írjatok ilyeneket, mert azzal csak fokozzák a fóbiát.

Lassanként hozzászoktatva lehet elmulasztani, akár egyedül, akár pszichológus segítségével.

2013. dec. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Naa, köszi a biztatást skacok! Jólesik :D

Komolyra fordítva a szót, azt hiszem az a parám, hogy a szobor valaha "élt", csak körbekenték gipsszel vagy ilyesmi... A szemüktől egyenesen kikészülök, olyan, mintha a lelkembe látnának.

2013. dec. 1. 22:26
 8/8 A kérdező kommentje:

Elolvastam a linkelt oldalon a szoborfóbiás bekezdést (is). Érdekes, számomra is a halált sugallja, a halottak lelkét idézi, vagy nem is tudom... De szerencsére én nem sikítok ha meglátok egyet vagy ilyesmi. Csak rossz közérzetem lesz.

Mint már fentebb említettem, eddig észre sem vettem, hogy ez van. Viszont visszagondolva rémlik, hogy mikor iskolai kiránduláson vagy ilyesmin szobrokat kellett/lehetett nézegetni, sosem voltam az élen, inkább próbáltam nem tudomást venni róluk.

2013. dec. 1. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!