Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor ez most pánikzavar +...

Akkor ez most pánikzavar + depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Köszönöm ha végigolvassátok!!

Érdekelne a véleményetek!

Pánik zavar szerűm van, csak akkor leszek rosszul (90százalékban) ha nem egyedül megyek valahova pl bevásárlás. (itthon soha nem vagyok rosszul)Ha egyedül vagyok semmi bajom. Hosszabb utazásnál is rosszul leszek, de ha egyedül megyek akkor nem (kocsival járok/járunk). Emellé társul egy kis szorongás, és depresszió érzés. Semmihez nincs kedvem, rosszkedvű vagyok. Régen nem voltam ilyen. Járok pszichológushoz, autogén tréningre (gyógyszert nem szedek, csak citromfű teát iszok, az elég jó a hétköznapokon. Na de hétvégén, amikor megyünk párom szüleihez már előre rettegek (szeretem őket, ők is engem, semmi probléma nincs ott), de még is félek nagyon kb 2hónapja. Ugyanez jön rám ha enni kell (társaságban) akár párom szüleinél ebéd. Félek a karácsonyi nagy vendégségtől is (itt is főleg az evés résztől) és a legjobb hogy májusban lesz az esküvőm, na ott nem lehet hogy én nem eszek! Állandó hasmenésem van a stressztől és ezért is félek, hogy eszek valahol (nem itthon) és ha hasmenésem lesz mit csinálok?

A kérdésem hogy mi bajom lehet? Van ennek valami neve? Hogyan kezeljem?


2013. dec. 3. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

A kérdésed meghaladja a GYK "orvosainak" hatáskörét. A te problémád nem pszichológiai, hanem pszihiátriai. Minél előbb kezded el, annál hamarább végzel. A mostani időszakban jó, ha 1 hónapon belül szakorvoshoz jutsz. Maga a kezelés cca fél év. De te most kezded el az életed nagyon fontos részét. Ne vágj bele betegen. Most annyit tehetsz, hogy elmész a háziorvoshoz a panaszoddal...

Ha van kérdésed, írjál.

2013. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tényleg kezeltetned kéne magad.

A párod tud erről? Mert nagy igazságtalanság volna ezt eltitkolnod előle. Joga van tudni, és úgy dönteni a továbbiakról.

Szerintem az esküvőt el kellene napolnotok, és megvárni, amíg meggyógyulsz.

2013. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Amúgy a pszichológus nem szakember? Mert ugye oda járok, ráadásul nem ingyenes, SZTK-s, hanem magán, szóval végülis kezelve van, igaz még csak 4szer voltam. Mi a különbség a pszichológiai és pszichiátriai között? A párom és a család is tud róla, párom szülei is!
2013. dec. 3. 17:17
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként az hogy a "páromnak joga van dönteni a továbbiakról" az nálad mit jelent? Mert nem hiszem hogy felrúgna egy 7éves kapcsolatot emiatt.
2013. dec. 3. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
A párodnak joga van tudni a pszichiátriai betegségederől. Ugyanis ha akarod, hanem előbb utóbb gyógyszert kell szedned, és ez akadálya lehet a terhességnek is. Másrészt meg nem mindegy, hogy a férj egy kedves feleséghez megy haza, vagy egy depresszióba szenvedőhöz. Most még nem érzed ennek a súlyát, de ez csak romlani fog, kezelés nélkül. És minél később kezded, annál inkább...
2013. dec. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jut eszembe: a pszichológus nem orvos. Pszihiátriai kezeléshez annyi hatásköre van, mint a helyi plébánosnak. Függetlenül, hogy ő keményen fizetős, és az állami orvos meg ingyenes.

A pszichologus sokáig tart, mert belőled él. De még csak gyógyszert sem írhat.

2013. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Rendben értem és köszönöm!

De azt nem értem mért írjátok ezt a dolgot hogy a páromnak tudnia kell róla, hisz mint írtam tud róla!!!

2013. dec. 3. 19:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ezt inkább szociális fóbiának gondolnám, mint pánikbetegségnek.
2013. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Azért írjuk neked, mert ő is azt hiszi, amit te: hogy kezelve van a betegséged, mert fizetsz is érte, és ezzel el van intézve. Pedig nincs kezelve, csak annyira, mint a szemmelveréssel. Ráadásul a pszichológusod nem fog felvilágosítani, hogy mit rizikózol vele, mert otthagynád. És akkor ki vinné a zsozsót?

Ezért írtam az elején, hogy ha kérdésed van, írjál! Még van lehetőséged...

2013. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as!

Szociális fóbia, és agóra fóbia. Olvasd el a kérdező leírását.

2013. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!