Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok, mit tegyek?

Pánikbeteg vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Orvoshoz nem akarok menni mert úgy is csak elküldene pszichológushoz és telenyomkodnának gyógyszerekkel... Sokszor szorongok, és rosszullétek törnek rám. Nem szeretk zárt, zsúfolt helyen lenni. SOkszor érzem úgy, hogy elfogy a levegőm. Tavaly többször bekalimpált a szívem ezt ráfogták a stresszre(ami valószínűleg így is volt) Nyáron nem volt semmi bajom. Most megint visszajöttek ezek a rosszullétek. Bekalimpált a szívem, azóta nem merek elaludni, nehogy éjszaka törjön rám. Voltam vérvételen, megyek kardiológiára, de a vérkép szerint kutya bajom. Szeretném "kikezelni" magamat, mert már felfogtam, hogy milyen komoly dolog ez, de kérném a segítségét azoknak akik már átestek ilyen betegségen, hogy hogyan gyógyultak ki. VÁlaszotokat előre is köszönöm!

2013. dec. 4. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is visszatérő, sajnos. Pszichológus gyógyszert se írhat fel max a pszichiáte. Másik dolog, hogy ehez sokszor kell gyógyszer antidep., nem antipszichotikum. Szóval nem kell félni a mellekhatadoktol. Panikbetegseg igen komoly, szövődmények: allandosulo magas vérnyomás+kiugrasok, fekelyek.
2013. dec. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keress egy jól kiképzett pszichoterapeutát, mert az öngyógyítás közel reménytelen. Ha Ő szükségesnek tartja, majd elküld egy pszichiáterhez.

Érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=vOzxtoc9c9E

2013. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem is hasonlóm van. Én is várok a kardiológiára sokára van időpont. Nekem is jó a vérképem,hematológiára is küldött a doki és az a lelet is jó lett, voltam EKG-n és az is jó. Szedek 0,25 mg frontint nem nagyon hat, ezt írta fel az orvos. Van egy ismerősöm aki kigyógyult belőle neki is lelki baja volt 2 évig járt pszichológushoz,de még szedi a gyógyszereket.
2013. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha gondolod menj el pszichológushoz/pszichiáterhez.

Citromfű tea, sok testmozgás, pozitív világnézet is enyhítheti a tüneteket. Fel a fejjel! :)

2013. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én hiszen az öngyógyulásba de nem elég, ezért kéne még valami mellé, a mozgás tényleg jó lehet.. orvoshoz nem fogok elmenni vele, pénzkidobásnak tartom... De azért köszönöm.. Talán egy pozitív dolgokról szóló könyvet kéne olvasgatnom, ha van valami ötletetek írjatok.
2013. dec. 5. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!