Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi jó stressz és szorongás...

Mi jó stressz és szorongás ellen? Mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

2013. dec. 5. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én imádkozom,és rábízom magam a jó Istenre,és kérem az erőt,hogy legyen velem.


De lehet relaxálni,elcsendesedni kiüresedni a gondolatoktól.Jó zenét hallgatni,ami megnyugtat.

Vagy nehéz fizikai munkát végezni,ami óldja a veszültséget.lehet mozogni sportolni futni ami kilazít,ellazít.


Nekem a torna segít,és a meditáció.:)

2013. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem merek fizikai munkát végezni mert akkor nagyon elkezd gyorsan,erősen dobogni a szívem és félek attól hogy rosszul leszek. Pl: mikor futottam a buszhoz akkor (nem gyorsan) és mikor felszálltam a buszra,leültem azt hittem hogy kiugrik a szívem olyan furcsán dobogott,de ez van amikor izgulok vagy félek. Nektek szokott ilyen lenni? Mármint pánikbetegeknek?
2013. dec. 5. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen kedves kérdező, ugyanez van velem... stresszes vagyok, szorongok, mindenki a mozgást javasolja, de nem merek mozogni, mert elkezd kalapálni a szívem, félek hogy leáll, vagy megfulladok... :/ Én nyugtató teát iszok (Orvosi citromfű), és Valeriánát szedek, ha meg már nagyon rosszul vagyok, akkor 0.25-0.5ös Frontint beveszek.
2013. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először ismerd meg a stressz működését, és azt, hogy mit tehetsz ellene:

https://www.youtube.com/watch?v=IWxZ1tG0FQA

2013. dec. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viccen kívül, én amikor ideges vagyok, megiszom egy kálcium pezsgőtablettát. Anno voltak pánikrohamaim, és ezt ajánlotta az orvos. Van egy kis nyugtató hatása, és még sem gyógyszereket tunkolok magamba. Nekem mindig beválik.
2013. dec. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 automatakoktel ***** válasza:
Transzcendentális meditáció.
2013. dec. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dani900 ***** válasza:

Érdekes ez a fordított felfogás..

Ha jobban dobog akkor áll le? Hát pont azért dobog jobban, mert nem akar leállni :)

2013. dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!