Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítsen valaki! Csoda, hogy...

Segítsen valaki! Csoda, hogy élek! Komoly gyógyszerfüggőségem van, és mivel már nincs az a mennyiség, ami hat, már az alkoholt is bevetettem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jó pár éve már...egy rossz kapcsolat, pszichiáter, pszichobogyó, így indult. Ma már ott tartok, hogy a napi teendőimet nem tudom ellátni. Gondoltam rá, hogy be kéne feküdnöm kórházba, de a családom mit sem sejt és nem is akarom a nyakukba varrni. Persze szégyellem is, nem merek róla beszélni. Szeretnék olyan emberekkel beszélgetni, akiknek már volt hasonló tapasztalatuk és megtalálták a kiutat. Én kezdem feladni. :(
2013. dec. 5. 19:00
 1/8 automatakoktel ***** válasza:
100%

Drogfüggöségre találtam anno egy ílyet. Nekem nincs vele tapasztalatom, de egy próbát szerintem mindenképp megér:

[link]


Aztán transzcendentális meditáció, és moksa elixír. No meg az bevitt ételekre is érdemes odafigyelni.

2013. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Erre semmi megoldas nincs csak egy eross akaratero, es TE magadban el kell dontened hogy mit is akarsz, egesegesen meg akarod elni az atlag eletkort ,vagy minel hamarabb meghalni amivel egy kicsit sem javitasz a helyzeteden!

Addig nehez amig nekifogsz leszokni az ilyen dolgokrol a tobbi, mar csak elmeny hogy sikerult elerned eleted boldog pillanatait es halas vagy ezert onmagadnak!

2013. dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Hány éves vagy?

Ha jársz még pszichiáterhez, mindenképpen mondd el neki, hogy nem rendeltetésszerűen szeded a gyógyszereidet, és függő lettél. Ha nem jársz, keresd fel újra. Ne félj segítséget kérni! Ilyenkor a szégyen gyakran visszatartja az embert, de te ne hagyd, hogy visszatartson! Kérj segítséget minél hamarabb!

2013. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos esetben kórházi kezelés szükséges, ha nem annyira vészes, akkor egy jó psziciáter egy nagy adag akaraterővel párosítva segíthet.

Tapasztalatból írom, hogy innen akkor lehet saját erővel kimászni, ha már olyan mélyen vagy, hogy rájössz, így nem lehet tovább élni.

2013. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Ez nem tűnik rossznak, csak hol lehetne ilyesmit igénybe venni?! Na, majd keresgélek a neten, de ha van infód erről is, kérlek oszd meg velem!
2013. dec. 7. 15:51
 6/8 A kérdező kommentje:
35 éves vagyok, jártam több pszichiáterhez is, de mondhatom, hogy ezért jutottam el ide. Mindenre csak írogatták a különbnél különb gyógyszereket, ami persze csak időlegesen segít. Nem bízom már bennük.
2013. dec. 7. 15:53
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos, elég súlyos eset vagyok, gondoltam kórházi kezelésre, de félek, ott is csak újabb gyógyszerek jönnének, pont a pszichiáterek miatti aggályaim okán.
2013. dec. 7. 15:56
 8/8 automatakoktel ***** válasza:
Ibogát? Nemtudom, de ha hozzájutsz oszd meg velem is hogy sikerült. :)
2013. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!