Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás gyógyít...

Generalizált szorongás gyógyítására iszok orbáncű és citromfű teát, mindkettőből 2 teáskanyálnyit teszek 3 dl vízbe, és ebből iszok reggel este 1 adagot. Megfelelő a mennyiség?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy használ-e.
2012. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez majd kiderül 3 hét múlva :) ... csak azt nem tudom mennyit kell naponta inni belőle ... bár ettől az adagtól (vagy lehet nem is a teától :D) kicsit betompultam, és olyan álomodom feelingem van :D.
2012. aug. 13. 21:33
 3/16 anonim ***** válasza:

Azt meg sem kérdezem már, miért nem orvoshoz mentél?

Tudod, ezeknek a háziszereknek nincsen pontos adagja. Jórészt nem ártanak, nem is használnak. Már ha valóban beteg az illető. Egyébként, megelőzésként, enyhe idegesség ellen jók.

2012. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Voltam pszichiáternél, de ugye ott csak gyógyszert írnak ki ... és kicsit tartottam tőle, nem szedtem, meg amúgy is túl fiatal vagyok még ehhez :). Tavaly szeptember óta vagyok benne, most kicsit romlott a dolog, és gondoltam kipróbálom, veszíteni nem veszthetek :). Meg elvileg az orbáncfű középsúlyos depresszió esetén annyira hatékony, akár a gyógyszer.
2012. aug. 13. 22:25
 5/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is próbáltam az orbáncfűt kifejezetten, de semmit nem segített.
2012. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Még nem hallottam, hogy valakinek valóban segített, de két dolog tuti: A citromfűből minél gyengébb teát kell készíteni, tehát kis mennyiséget, rövid ideig áztatva. Az orbáncfüvet viszont ne használd nyáron, mert fényérzékennyé tesz, könnyen leégsz és évek múlva ronda barna foltjaid lehetnek az arcodon.

Amúgy, hogy a problémádra mi lenne jó, azt sajnos nem tudom.

2012. aug. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A citromfűből mért lehet csak keveset? Ény annyit szoktam reggel és este, ami a zacskóján van, szóval egy evőkanál 3 dl vízbe. Ez így már nagyon erős?


Igen én is olvasgattam ilyeneket :/. Most amúgy abba kellett hagynom, mert nem voltam edészen magamnál, mikor ittam, plusz a gyomromat is piszkálta x).

2012. aug. 16. 09:53
 8/16 anonim ***** válasza:

Jaj, nem erős, akármennyit megihatsz, semmi bajod nem lesz tőle. :) Csak erre azt mondják, valahogy fordítva működik, minél gyengébb, annál jobb a hatása. Amúgy írok neked egy receptet, ha van időd, próbáld ki, nagyon fini és egész nap iszogathatod:

- 3 dl vízben felfőzünk 3 dl cukrot (ugyanazzal a pohárral ki tudod mérni)

- forrás után még egy-két percig rotyogtatjuk.

- beleteszünk 2 marék citromfüvet, lefedjük, egy éjszakát állni hagyjuk.

- másnap leszűrjük, belecsavarjuk 2 citrom levét (vagy saját ízlés szerinti mennyiséget) üvegbe töltjük, mehet a hűtőbe.

Ez egy fincsi szörp, vízzel vagy szódával higítva, jégkockával vagy anélkül hűsítő (és állítólag ellazító) üdítő lesz belőle. Ha van kedved, próbáld ki, ha bejön, lehet növelni a mennyiségeket, csak az arányok maradjanak. :)

2012. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Ha nem vagy fiatal a betegségre, akkor hogyan lennél fiatal a gyógyszerére. Majd ha igazán rosszul leszel, akkor majd futsz az orvoshoz. Csak akkor már nem a gyengébbet kell szedned, hanem az erősebbet. Különben a gyerekek éppen olyan fogékonyak minden betegségre, akár a felnőttek. Csak őket másként kell kezelni. De gyógyszert ők is kapnak.

2012. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezzel a fiatal dologgal inkább arra gondoltam, hogy lehet, hogy most erre szedem, de később mikor sokkal gondterheltebb életet élek majd, megint kijöhet, és akkor lehet, hogy nem használ a gyógyszer.

Most is voltak olyan dolgok amiket nehezen viseltem el, de miután sekerült átvészelnem, erőt adott, hogy igen is képes vagyok a saját szorongásaimat kontrollálni. Persze ez sajnos nem mindig működik, mert pl. a szociális fóbiám okozta fizikai tünetekkel nem igazán tudok mit kezdeni, akkor is jönnek ha tudatosan próbálik nem félni a szereplésől, az emberektől.

2012. aug. 20. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!