Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen bevált módszerek...

Milyen bevált módszerek léteznek alvászavarra?

Figyelt kérdés

Problémám a következő: alvásom minősége és hossza változó. Ez a legutóbbi vizsgám óta van így, azóta eltelt másfél év. Általában 5-6 órát alszok, de én úgy érzem, hogy ez kevés. Ha többet alszok, akkor nem kipihentem ébredek. Viszont, ha kevesebbet, akkor érdekes módon szinte kipattanok az ágyból, igaz pár óra elteltével még pálcikával sem tudom nyitva tartani a szemem. Ha lefekszem pár órára, akkor pedig - azon kívül, hogy az éjszakai alváshossz megpecsételődik - eléggé rosszul érezve magamat kelek fel.


Szóval, valakinek van-e hasonló problémája, és ha igen, akkor hogy sikerült megoldani?

Én már voltam dokinál, szedtem sok mindent, de inkább abbahagytam, nem segítettek.


2009. nov. 22. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Sport. Futsz 1 órát délután és úgy fogsz aludni mint egy baby.
2009. nov. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, sőt uszodába is mentem, két órán keresztül csak a vízben voltam, és úsztam egyik oldalról a másikba... fáradt voltam, de akkor se sikerült kipihennem magam...
2009. nov. 23. 00:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Alőfordulhat hogy ha még testileg ki is vagy fáradva, agyilag nem. Ez nálam előszokott fordulni. Nem beszéltem ki magamat, nem csináltam elég "intellektuális" tevékenységet. Nehezen alszol is el? Akkor lehet nyugtalanság miatt is, próbálkozz naplóírással, lefekvés előtt jegyezz le pár gondolatot.. és a gyógytea is jó. pl citromfű tea. Az is lehet h kényelmetlen az ágyad...nekem pl szerintem az :D. Nem csúcstechnológiás matrac van benne.. lehet az segítene. XD

19/l szintén rosszul alvós. (régebben jól, mostmár ritkán)

2009. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is elég rosszul alszom, volt hogy egész éjjel egy hunyásnyit sem, mert nem jött álom a szememre, később meg felstresszeltem magam emiatt. Szerintem a napi stessz meg a családi gondjaim miatt van. Ha nem túl gázos egy jó erős cickafarktea és ko.,sajna néha valerianat veszek be lefekvéskor, ez vény nélküli nyugtato-altató macskagyökér gyógynövénykivonatból készül, hatásos.Muszáj hiszen másnap dolgoznom is kell!
2009. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
macskagyökér, citromfű. Próbáltad már?
2009. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél a kezedbe egy unalmas könyvet, nekem mindig bejön amikor tanulni kellene. :D
2009. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!