Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan élni? Őrült vagyok?

Figyelt kérdés

A gondolataim, és érzéseim 10 percenként váltakozik.

Nem tudok magamban elhatározni semmit, nem tudok dűlőre jutni semmiben, mert mihelyst van egy nézetem egy adott dologgal kapcsolatban, szinte azonnal el is száll, és már másként vélekedek az adott dologról, utána ugyanez megint..így megy láncszerűen.

Tele vagyok téveszmékkel..

Attól félek, hogy éjszaka feljönnek a földből a halottak a padlómon keresztül, olyan jár a fejemben, hogy a házunk párhuzamosan helyezkedik el a temetővel (pedig kb. 1,5 km-re lakunk a temetőtől), és nem hagynak nyugodni ezek a dolgok.

Azt hiszem magamról, hogy varázsló vagyok, gondolattal tudok irányítani dolgokat.

Félek, hogy mi van, ha mások hallják a gondolataim?

Mindig olyan érzésem van, hogy figyelnek engem.

Késztetést érzek dolgokra, hogy megtegyem azokat.

Pl.: gyilkoljak, szexeljek egy sokkal fiatalabb emberrel, vagy halottakkal..

Agresszív vagyok, egész nap feszült, már egy kis semmiségtől a plafonon vagyok.

Azok a dolgok, amik más embereket megráznak lelkileg, engem hidegen hagynak.

Nem merek megnézni egy picit durvább filmet, vagy nem merek elolvasni egy olyan könyvet, ami picit durvább, mert félek, hogy bekattanok, és ész nélkül gyilkolni kezdek.

A Carrie c.-ű filmet szeretném nagyon megnézni, meg a könyvet elolvasni, de nem merem, mert mi lesz, ha beáll nálam egy rövidzárlat, és mindenkit legyilkolok, mint Carrie a filmben?

Rengeteget szorongok..szinte mindentől.

Apró, fényes foltokat látok egész nap, meg homályos árnyakat a szemem sarkában.

Elzárkózom a külvilágtól.

A szüleim teljesen ki vannak akadva, minden nap megfenyegetnek, leordítják a fejem.

És hiába mondom nekik, hogy mi a bajom, nem hisznek nekem.

A pszichológusom is leadott, mert szerinte megvezettem, mert nekem nincs semmi bajom, mert nem látszik rajtam.

Magamban sínylődök, szenvedek, kifelé nem mutatom.



2013. dec. 8. 19:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bipoláris zavar a másik meg szimpla elmebetegség első jelei is lehet vagy már ki alakult első fázisok. Azért küldött el a pszichológusod mert ha tényleg ennyire kész lennél minden nap mint írtad nem így néznél ki. Nem tudnál aludni sápadt lennél karikás szem stb. Nem ismerlek de szerintem egy kis túlzást bele csempésztél az írásodba.. Amúgy meg 15 évesen nem egyből pszichológushoz kell menni. Mire vannak a szülök?
2013. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző: írta a kérdező, hogy a szülei csak leordítják a fejét és nem tudnak vele mit kezdeni. Persze jó lenne, ha nem így viselkednének, de ezen mi sajnos nem tudunk segíteni. Ide már kell a szakember! Ez nem azon múlik, hogy ki hány éves.
2013. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A tuneteid paranoid skizofreniara utalnak de ezt csak mint laikus mondom nem vagyok orvos.

Minel hamarabb szukseg lenne komoly orvosi kezelesre es gyogyszerekre is szerintem. az en fiam ebben a betegsegben 19 evesen hunyt el. a jo idoszakaiban rendkivul kedves szeretnivalo vol, verseket irt, vizilabdazott. aztan a betegseg elhatalmasodott rajta elkezdett drogozni is es nem szedte a gyogyszereit, 9 honap alatt meghalt.

2016. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!