Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ma megyek pszichológushoz, és...

Ma megyek pszichológushoz, és nagyon félek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már 1 hónapja kértem az időpontot, és eddig vártam, hogy mehessek, mert van egy pár problémám, de most, hogy mindjárt mennem kell, félek! Félek, hogy mit fog kihozni belőlem...

Először mennék. Gyerekkoromban jártam már, és jó élményként maradt meg bennem, most mégis rettenetesen feszült vagyok. Írnátok tapasztalatokat, vagy valamit megnyugtatásul?


2013. dec. 9. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak a fájdalmaidat, neurózisodat, bajaidat szeretné majd "kihozni" belőled.. De ha nem akarod lerakni, nem kötelező, nem szoktak erőszakoskodni. Szállóigévé vált, a pszichológusok kérdése: Akarsz róla beszélni?

*

Két pszichológus biciklizik, az egyik egy óriásit tanyázik. A másik odamegy felsegíti és gyöngéden megkérdezi:

Akarsz róla beszélni?

2013. dec. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell félni tőle, majd meglátod. Az egészben te vagy az igénybevevő fél; ha nem kedves, vagy nem nyeri meg a szimpátiád, akkor tudsz váltani, és kész. De pszichológusnak általában nem a r.hadékok mennek, hanem a nagyon empatikus, segíteni akaró emberek. Legalábbis ez az én tapasztalatom.

Nekem is csak jó élményem volt. Nem kezdett el turkálni azonnal, ha érezte, hogy valami túl sok, akkor hagyta a dolgot akkorra, amikor már könnyebb volt beszélnem róla. Én úgy tapasztaltam, hogy egy kvázi idegennek amúgy is sokkal könnyebb volt beszélnem a problémáimról, mivel tudtam, hogy ő nincs benne abban a szövevényben, amivel nekem bajom volt.

Ne félj! :)

2013. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van valaki, akitől nem kell félned, az a pszichológus. Az a munkája, hogy előbb-utóbb jobban érezd magad, nem az hogy rosszabbul.


Ráadásul olyan valaki akivel teljesen őszinte lehetsz, kockázat nélkül. Egyrészt mert kötelessége titokban tartani, másrészt mert akármit is mondasz, biztos lehetsz benne, hogy tapasztalt vagy legalább tanult nálad sokkal rosszabb esetről.

2013. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

En is jartam , de abbahagytam

Olyan volt az egesz, mint bekiabalni egy ures barlangba, semmi visszajelzes. Mondtam h ennyi eröfeszitessel otthon a tukör elött is folytathatom es penzbe se kerul

Csak azt hozza ki belöled , ami benned van

Ha visszajelzest kertem azt mondta h ez nem rola szol hanem rolam.

Vegul irigyelni kezdtem, h milyen vagany munkahelye van, kapja ingyen a penzt. Mindez Svedorszagban törtent.

Aztan abbahagytam a " kezelest"

2013. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azóta már bizonyára túl vagy rajta... de az első beszélgetés csak ismerkedés, fel kell tudni mérni, hogy mennyire vagytok egymásnak szimpatikusak, mennyire tudtok együttműködni. Ha nincs meg a bizalom, a közös nevező, akkor inkább másik szakembert kell keresni, mert a terápia sikere nagyon nagy részben azon múlik, hogy milyen a terápiás kapcsolat.

Én 4 hónapja járok, nagyon látványos eredményekről számolhatok be. Gyakorlatilag minden téren változások következtek be az életemben. Nem kell félni attól, hogy meg tudsz-e nyílni, mert a bizalomhoz idő kell. Egy jó szakember úgyis segít ebben. Ez azért egy több hónapos folyamat, nem kell elsietni semmit. Ha nem érzel fejlődést, akkor inkább válts terapeutát, de azért tudd, hogy rajtad is múlik, hogy mennyire tudsz megnyílni, dolgozni magadon. A terápiás munka nagy része nem a rendelőben zajlik, hanem azon kívül, otthon, magadban, az álmokban, abban, hogy az emberi kapcsolataidban próbálgatod önmagad.

Aki azt hiszi, hogy a terápia arról szól, hogy szépen elmondom valakinek a bajaim, az nagyon téved. Az nem terápia, az csak beszélgetés. Ez ennél sokkal-sokkal összetettebb, és a siker rengeteg tényezőn múlik.

2013. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!