Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolataim vannak,...

Öngyilkos gondolataim vannak, és kifogytam az ellene szóló érvekből. Mit javasoltok? 21/F

Figyelt kérdés

Legalább 5 éve vagyok boldogtalan (a boldogság érzésének a teljes hiánya).

A természetemből adódóan nem is leszek az, egyszerűen mindenben meglátom a rosszat/veszélyt. Ezen a gondolkodásmódon nem tudok (és nem is szeretnék) már változtatni.

Mondhatjuk, hogy az utóbbi időben bizonyos dolgokkal elszúrtam az életemet, de egyébként sem lettem volna boldog, úgyhogy teljesen mindegy. (Tehát ha minden esemény a lehető legkedvezőbb módon következne be (aminek persze nincs semmi esélye), akkor sem lennék elégedett/boldog.)

Így nem igazán látom, hogy lenne célja bárminek is.



#dehosszúlett #nincskedvemátolvasni
2013. dec. 11. 01:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet mondták már,de fiatal vagy ez még változhat.nekem is vannak problémáim,de akkor lett párom amikor legkevésbé számítottam rá,és most már ő az egyetlen aki életben tart és tudom,hogy van esély,nem szabad feladni.Ha gondolod írhatsz privit ha beszélni akarsz a problémádról bővebben,szívesen odaadom az egyik vállam :) 22L
2013. dec. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Tyű, talán érdemi választ nem kapsz tőlem, de vázolom a meglátásomat ezen a téren (ugyanis én is érintett vagyok ilyen dologban).


18 éves hím egyed vagyok, a szüleim olyan 5 éve váltak el, akkor változtam meg. Akkoriban nem viselt meg a dolog (legalábbis így éreztem), mert legalább az egyre gyakoribb veszekedések csökkentek. Mégis ahhoz az eseményhez kötöm a személyiségemben bekövetkező változást. Elsős lettem a gimnáziumban, nem barátkoztam, még az iskolai mentálhigiénés nénihez is el kellett mennem, de akkor döbbentem rá, hogy rajtam már csak a masszív gyógyszeres kezelés vagy valami sokkterápia-féle "segíthet", mert egyszerűen annyira pesszimista és makacs vagyok gyakran, hogy nem tudnak meggyőzni olyasmiről amit nem lehet alátámasztani észérvekkel (pl. nekem senki nem tudja beadni, hogy az élet szép, minden napban van valami jó... ilyesmik).

Így tengődtem napról, lett egy-két barátom az új helyen, de legbelül mégis egyre jobban távolodtam az emberektől. Kb. olyan ez, mintha a szerető családod körében ülnél, de mégsem érzed, hogy kötődsz hozzájuk.

Olyan 2 éve azonban egymásra leltünk a volt barátnőmmel, az volt életem legboldogabb időszaka. Csak hát a természetem "kiütközött", néha elszaladt velem a ló és bántó megjegyzéseket, "poénokat" mondtam neki, na meg nem tudtam megérteni egy-két dolgot (pl. az eltérő álláspontját a bulizáshoz). Azt tudni kell, hogy az empátiás készségem általában a béka s*gge alatt volt, ezért is logikus az, hogy imádom a fekete humort, "sötét" dolgokat stb. Ebből pedig az következik, hogy amikor bántottam őt szavakkal, akkor nem éreztem át a szavaim súlyát. A legrosszabb pedig az, hogy akkor eszméltem rá, hogy nem kell mindennek a logikus oldalát keresni és belekötni a másikba, ha esetleg eltér valamiben az ízlése, amikor már késő volt és odalett az irántam érzett vonzalma... Én persze ugyanúgy szeretem, pedig már szeptember eleje óta nem vagyunk együtt... Azóta kezdek "visszaépülni", ismét távolodom az emberektől. Gyakorlatilag nincs motivációm, reményem. Legbelül szinte minden egyes nap "meghalok", valahányszor eszembe jut. És nem működik ám az, hogy ne jusson eszembe vagy próbáljam elfelejteni, dehogy...


Na de az egész uncsi, lehangoló történetem ellenére mégsem tettem el (még) magamat láb alól és nem tudom megfogalmazni, hogy miért nem? Talán gyávaság vagy esetleg még mindig éltet valami lelkileg nap mint nap? Meglehet. Az is, hogy a szakítás óta úgymond érzelmesebb lettem. Nem minden tekintetben, de általánosságban igen.

2013. dec. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én egy pszichológus felkeresését javaslom.
2013. dec. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem leszek hosszú, de én nem pszichológust, hanem pszichiátert javaslok.
2013. dec. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. Köszi a lehetőséget, kedves tőled.


2. Nahát, ettől még akkor se lett volna jobb kedvem, ha tudna jobb kedvem lenni. :D


3., 4. Szerintem túl sokáig tartana nekik visszahozni az "életkedvemet", és gondolom egyből utána diagnosztizálnának is valami halálos betegséget. :D

Nem sok kedvem van végigjátszani.

2013. dec. 11. 04:13
 6/12 A kérdező kommentje:
Tényleg csak az tart vissza, hogy nem szeretném megijeszteni, aki megtalál. Milyen szar napja lenne utána.
2013. dec. 11. 08:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Szintén pszichológust javaslok, és pszichiáter is szóba jöhet. Az, hogy rászánod-e azt a "túl hosszú időt", az a te dolgod, de szerintem ha rászánsz mondjuk 5 évet, van még további boldog 40. Ha megölöd magad, akkor volt egy szar életed, és ennyit tudsz összesen elmondani magadról.
2013. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézd, én mindenképp azt javaslom, hogy keress fel egy szakembert, a te esetedben már inkább pszichiátert, de kezdetnek a pszichológus is jó, majd továbbküld a pszichiátriára. Lényegtelen, hogy meddig tart a gyógyulásod, mert meggyógyulhatsz. Ugyanis ez már betegség, súlyos depresszió, amit kezelni kell! Viszont ez nem jelenti azt, hogy kevesebb vagy másnál, vagy nem érdemelnéd meg azt, hogy boldog, teljes életet élj. Csak beütött nálad valami krach, amitől felborult egy kicsit a szervezeted működése. Depressziót sok minden okozhat a túlzott stressztől kezdve a hormonproblémákon át az idegrendszeri gondokig. De kezelhető!
2013. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is érzek néha hasonlóan, de engemet kezel pszichiáter és az segit.
2013. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én hiszek a reinkarnációban, amióta elolvastam Thorwalt Dethlefsen könyvét a Sors mint esélyt.Ilyesmi segithet, de nem erőltetem rád.Nem vagy véletlenül skorpió jegyű?Az annyira látja a rosszat az emberekben, a dolgokban.
2013. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!