Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt bármifajta személyi...

Vannak itt bármifajta személyiségzavarosok? Letudnád írni, hogy mi váltotta ki, és hogy nagyjából mennyi ideje van meg, illetve vannak-e mellé társuló más egyéb mentális betegségek is.

Figyelt kérdés
Privátot is írhatsz. Köszönöm a válaszokat!

2013. dec. 11. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hisztrionikus vagyok. 2 dolgot sikerült fel tárni: anyám kettős kommunikációt folytatott (ez kb. 1 éves koromra meghatározta a későbbi kötődési, kommunikációs mintázataimat), majd kora kamaszkortól az apám elutasítóan viselkedett velem (ez pedig a férfiakhoz való viszonyomat határozta meg).

Társuló problémák életem során eddig: súlyos depressziós epizódok, pánikbetegség, önértékelési problémák, szexuális zavarok....

A tünetek késő kamaszkorban, fiatal felnőtt korban jelentkeztek, és azóta (20 éve) folyamatosan fennáll, bár voltak jobb időszakok is.

2013. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*fel tárni = feltárni
2013. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 11. 20:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Borderline, paranoia, szorongásos zavarok, alvászavarok....

Anyám major depresszióban szenvedett, a mai napig nem jött helyre teljesen. Ez teljesen megbélyegezte a gyerekkoromat, kamaszkoromat, aztán az egész életemet.

Olyan lettem, mint anya, apám ezért elutasító lett velem, elítélt, mert azt hitte, ez majd mindent megold. Ennek következtében az emberi kapcsolataim teljes tönkremenését eredményezte.

A nagytatám az egyedüli szerettem, aki a halott nagymamámat látja bennem (tényleg nagyon hasonlítok rá), de nem bánom, mert legalább szeretetet kapok.

Tele vagyok fóbiákkal, vagdosom magam, és egy valakibe kapaszkodok: a legjobb barátomba, aki szinte teljesen tünetmentesít. Vagyik inkább eltompítja a tüneteimet.

2013. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Borderlineos voltam. A szüleim állandó veszekedése miatt alakult ki… Anorexiám volt, vagdostam magam, kétszer majdnem sikerült megölnöm magam. Két év alatt kigyógyultam, rendbe jött minden, mostmár inkább hippi vagyok, csak sajnos füves lettem… :D Akinek bármi baja van, higyje el, meg fog gyógyulni! Semmi gyógyszer nem kell, csak egy ember, aki mindig melletted van, meg akaraterő. Drukkolok mindenkinek. :))
2014. febr. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmileg labilis személyiségzavarom van.

Nézzük sorban:

- Mi váltotta ki? Szexuálisan bántalmaztak és megerőszakoltak gyerekkoromban.

- Nagyjából mennyi ideje van meg? 4 éve

- Vannak-e mellé társuló más egyéb mentális betegségek is? Anorexia, bulímia, OCD, pánikzavar, poszttraumás stresszzavar, bipoláris affektív zavar.

2014. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 2. 18:15
 8/9 anonim válasza:
100%
Többszörösen hasadt személyiségem van 3 éve. Nálam gyerekkori trauma váltotta ki.
2014. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én kb. 14 éves korom óta érzem a tüneteket. nem tudom mi váltotta ki, egyik napról a másikra vettem észre. Amúgy sokan bántalmaztak.
2016. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!