Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ez ne zavarjo...

Mit tegyek, hogy ez ne zavarjon és ne érezzem magam ennyire értéktelennek?

Figyelt kérdés

Jó ideje vagyok már közalkalmazott a munkahelyemen, és amikor kiderült, hogy a barátomat fel fogják venni állandóra, akkor teljesen kiakadtam. Természetesen jönnének tök jogosan az értetlenkedő kérdések, hogy miért baj ez nekem. Igazából azért, mert totál értéktelennek érzem magam, mert látom, hogy barátom úgymond felsőbbrendű azáltal, hogy állandósítva rendes alkalmazott lesz.

Aztán kitérnék egy munkatársamra is, aki egy velem egyidős csaj, és mielőtt barátom odaérkezett, azzal a csajjal nagyon jól elvoltam. Sokat röhögtünk meg beszélgettünk. Amióta ott van barátom is, a csaj szinte csak vele tartja a szemkontaktust, jobban beszél felé, mint felém. De amikor nincs ott barátom, akkor megy minden a régi kerékvágásban. Nem gondolnám, hogy akarna barátomtól bármit is, de mégis rendkívül bosszant a dolog, és nem tudom hová tenni. Egyedül az boldogít, hogy a csaj nem lesz ott véglegesen, szerencsére pár hónap múlva eltűnik onnan.

De bármikor jöhet még ilyen helyzet, mit tehetnék hogy ez ne aggasszon ennyire? Önbizalomhiányom is van elég, de ezt a jelenlegi helyzetet hogyan tudnám jól megoldani?

Hogyan tudnám elérni, hogy ne érezzem azt, hogy a barátom árnyékában élek?


2013. dec. 13. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami nyilván nem okés a kapcsolatotokkal ha úgy érzed csak az árnyéka vagy. Egymást kéne jobb esetben kiegészítenétek, segíteni egymásnak "felemelni" úgymond a másikat.
2013. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát megmondom őszintén, én erre nem gondolnék, de ettől még akár ez is lehetne a probléma, csak lehet nem ismerem fel.

De most akkor mégis mit tehetnék?

2013. dec. 13. 15:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Az állással kapcsolatosan : nézd, az én anyám is mindig kisebb presztízsű doki volt, mint apám. Ez mégis őt soha nem zavarta, mert ha egyszer valaki szeret valakit, akkor elsősorban örül mindennek, ami a másiknak jó, másodsorban pedig miért is zavarna ez, ha valaki ettől érzi magát alsóbbrendűnek, akkor gond van az önbecsüléssel.


A munkatársadra nézve: az a kapcsolat, amelyben van ok a féltékenységre, az már rég nem működik jól. Egyszerűen az volna az ideális, ha te még akkor sem aggódnál, ha egy szőke szexbomba menne el a barátod mellett. Tehát ez az, amikor két ember között igazán van bizalom.

Jó, mondjuk nem mindig bizalmi kérdés. Van az úgy, hogy akkora gond van valakinek az önbizalmával, hogy fűre-fára féltékeny még akkor is, ha a párja nem ad semmilyen okot a bizalmatlanságra. Ez nálatok azért lehet érvényes, mert ugye az önbizalomra az elején is kitértem nálad, ott valószínűleg gondok vannak.

2013. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan tudom, hogy ennek így kellene működnie, de nekem ez mégis rossz. Leginkább az foglalkoztat, hogy a munkatársunk miért tartja többre barátomat? Meg miért nyit felé jobban? Ilyenkor csak arra tudok gondolni, hogy valamiben én nem vagyok annyi, amiben ő, és ez frusztrál.

Hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?

2013. dec. 13. 16:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nyit felé mert ő férfi. még ha nem is jön be neki akkor is valamilyen szinten mégis felé húz jobban. (szerintem)
2013. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

írj privit, szerintem én tudok segíteni, de nem lesz egyszerű.

nem úgy van, hogy megmondom a megoldást, és hű de jó lesz, hanem dolgoznod kell rajta, magadon.

2013. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!