Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam értéktelenne...

Miért érzem magam értéktelennek, olyan embernek, akit nem kell szeretni vagy kötődni hozzá?

Figyelt kérdés

Pedig nem érzem magam rossz embernek, nem is vagyok az, csúnya sem vagyok, jó az alakom, értelmes vagyok stb...

Mit gondoltok?


2009. aug. 5. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed magad így mert nincs sikerélményed, hiányzik az önmegvalósítás.

Sokszor én is így érzem magamat, olyan kiszolgáltatottnak és értéktelennek. ( csak én tudom mi az oka )

2009. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, te nagyon is értékes ember vagy, csak az a probléma, hogy a rohanó világban élő, értékvesztett embereket ez nem foglalkoztatja. Más a normájuk mint neked, és ők vannak többségben, s ez tűnik elfogadottnak.


Engem is foglalkoztattak ilyen gondolatok, és azért, mert szinte senki sem értékelte a jó tulajdonságaimat. Mindenki csak megy a saját feje, dolga után, és a másikat észre sem veszi. Ehez még társult egy megfelelési kényszer is,( vagy inger) ami ellehetetlenítette az egész életemet.


Rájöttem, hogy nem tudsz mindenkinek megfelelni, és nem is lehet. Máshogyan kezdtem el gondolkodni(szemléletváltás). Minden ember más és más, különböző helyekről, különböző életfelfogással, és kereszttel jönnek az életed során. Általában a többséget kicsinyes dolgok irányítják, amit ők észre sem vesznek, vagy nem is akarnak. Az a lényeg, hogy úgy dudsz hozzájuk, és a világhoz harmónikusan alkalmazkodni, vagy máskébb kifejezve: gátlások nélkül helyet találni köztük, ha előbb tisztázod a saját értékrendedet. Ha ez megvan, és tuti biztos, akkor minden szituációban tudni fogod, hogy mi a te feladatod, vagy hogy mire hogyan reagálj.


Ha van egy biztos, és pozítív képed magadról, akit elfogadsz minden körülmények között, akkor a többi emberre is amikor ránézel, v beszélsz velük, ugyanezt a pozitív látásmódot átviszed. Megelőlegezed neki ugyanazt a tiszteletet, mint magadnak. És ha ezt mégsem érdemelné ki, akkor se gondolj rá másként. Lehet ő még nem jutott el odáig mint te, hogy felismerje az igazi értékeket, de ezért nem szabad elítélni.


Legjobban élni úgy lehet, hogy a magad igaz útját járod, és közben a többiekben nem keltesz haragot. Mond meg a véleményedet bátran, ha úgy érzed az az igaz, de úgy, h az a másikat ne késztesse ellentámadásra, hanem inkább tanuljon belőle. És ez akkor működik, ha érzi, hogy megkapja ugyanazt a tiszteletet, amit te is elvárnál.


Ha érdekel hasonló jellegű írás, ami ezekkel a problémákkal foglalkozik, akkor tudok ajánlani könyveket, amik minden bánatodra és kérdésedre választ adhatnak.


Jelezd ha kiváncsi vagy rájuk!


Szia!

2009. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm kielégítő, válaszodat! Igen, pontosan ilyen problémákkal küzdök, amikről írsz! Mindig is beilleszkedési problémákkal küzdöttem részben a kérdésemben leírtak miatt, most épp magamra maradtam, barátok nélkül.. igen, kellene valami mankó ami az emberekkel való kapcsolatokat illeti, most össze vagyok zavarodva és hibát hibára halmozok :(

Ja, és a könyvek természetesen érdekelnek! :)

2009. aug. 8. 01:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök, h nagyjából ráéreztem, mi lehet a bajod.

Kettő könyvet szeretnék neked ajánlani, ugyanattól az írótól. Nekem nem ajánlotta senki, csak véletlenül akadtam rá, mikor én is olyanokon törtem a fejem, mint te.


Ezek a könyvek választ adtak nekem arra, hogy miként kell az életre, és az embertársainkra gondolni. Van bennük enyhe vallási töltet, (nem tudom, h ez téged elriaszt e, v ellenszenvet vált ki benned) de vallási hovatartoizásodtól függetlenül is nagyon tanulságos. Ha ateista vagy, akkor is nagyon ajánlom. A lényeg, hogy a mindennapi élethez, megmutatják a legjobb szemléletet.


A könyvek: Szeretetkönyv, Titkos tanítások. Mindkettőt Müller Péter írta.


Abban a sorrendben olvastam őket, ahogy odaírtam.

A 2. könyvet már céltudatosan vettem, mert az első nagyon a szívembe talált. A 2.-kal is hasonlképpen éreztem.


Olvastem tőle több írást is, de a lényeg, ebben a kettőben 100%-ig bent van.


Lehet lesznek bennük helyenként dolgok, amikkel teljesen nem értesz egyet, vagy kétejed támad, de a mindennapi életre kifogástalan igazságokat találsz, abban biztos vagyok.


Szerezd meg ezeket minél előbb, mert szerintem nagyon jók.


Sok sikert kívánok önmagad, és a világ megértéséhez!


Szia!

2009. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
köszönöm.Választ adtatok a felnemtett kérdéseimre.
2012. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök neki :)
2012. febr. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 julcsyka89 válasza:
Nekem is ez a problémám. De én azt szeretném hogy senki se szeressen. Inkább leszek olyasvalaki aki semmi szeretetet nem érdemel.
2017. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!