Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogilag lehet e kiegészítő...

Jogilag lehet e kiegészítő terápiát adni mentális/pszichés problémákkal küzdő embereknek?

Figyelt kérdés
Azaz orvosi kezelés mellett, orvosi végzettség nélkül lehet e ilyen problémákkal küzdő embereknek segíteni. Elsősorban tények érdekelnek.

2013. dec. 13. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos, adózz! Ez az első, ott be kell jelentened, hogy mire kérsz adószámot. Van, amit bárki csinálhat, van, amihez végzettség kell.


Milyen vonalon? Reiki, hasonló, nem kell végzettség, viszont ez csak viszonylag egészséges emberekre vonatkozik.


Betegen is segíthetsz, ha az beszélgetés, nem több.

Nme írtad, hogy miről van szó.

A kuruzslást kerüld, mert az büntetendő.

2013. dec. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy beteg embernek segítesz, beszélgetsz vele, írsz neki a GYK-n, elmész vele sétálni, azt lehet. Magánemberként, nem ráerőltetve.
2013. dec. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Eleve tilos mindenféle párhuzamos terápia. Engem a pszichiáterem a terápia időtartamára konkrétan "eltiltott" egy olyan barátomtól, akiről úgy látta, hogy túlságosan "segíteni" akar, de ezzel pont ellentétes hatást váltott ki: neki jobban megnyíltam, mint a terapeutámnak, jobban hallgattam rá, úgyhogy nem is volt igazán hatékony így a terápia.

Barátkozni, beszélgetni persze lehet, de minden, ami terápiás jellegű, az inkább káros, mint hasznos. Csak a terapeuta tudtával és engedélyével történhet.

Szóval ha nem akarsz ártani, akkor inkább ne tedd! Tényleg rosszul hat a terápiás munkára, ezt tapasztalatból írom!

2013. dec. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1


Nem mondtam hogy rólam van szó...

2013. dec. 14. 10:34
 5/5 A kérdező kommentje:

#3


Jogilag érdekel a kérdésre a válasz.


Ezexerint egy egy mentálisan beteg emberrel nem beszélhet egy lelkész? Hiszen a gyónás és a hozzá tartozó dolgok már terápiás jellegű események.

2013. dec. 14. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!