Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondjak a háziorvosomnak,...

Mit mondjak a háziorvosomnak, hogy felírjon gyógyszert?

Figyelt kérdés
Valamilyen nyugtató, vagy szorongás csökkentőt szeretnék, egyre gyakoribb pánikrohamokra, szorongásra, félelemérzetre és alvászavarokra. Kérlek pontosan írjátok, hogy mit mondjak, mert nagyon stresszelek ezen, hogy ki fog nevetni, és nem tudom mit mondjak. Tizenhat éves lány vagyok.
2013. dec. 15. 21:10
 1/9 Presy ***** válasza:
66%
16 évesen ne gyógyszerez már kicsit korai meg amugyis.
2013. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az osztályfőnököm mondta, hogy írassak fel, mert egyszerűen nem tudok se tanulni, se órán ülni, minden második héten itthon vagyok, mert egyszerűen nem tudok semmit sem csinálni. szóval szerintem nem, nem vagyok kicsi a gyógyszerhez.
2013. dec. 15. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy pszichiáterhez menj el szerintem, és meséld el ezeket neki. Remélem, hogy nem antidepresszánssal fogja kezelni. Mondjuk én hasonló tünetekre Spitomint kaptam, abból 3*1-et. Szedtem már Rivotrilt és Xanaxot is. Az utóbbi kettő igen erős szer, és nem javaslom, hogy ezekkel kezdj, bár minimum dózissal lehet. Ha van fejlemény, írj.
2013. dec. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
aza baj, hogy aszüleim nem támogadnak se pszichiáterhez valo járásban, se semmiben, szoval csak a háziorvosomhoz tudok menni :S
2013. dec. 15. 22:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig ilyen panaszokkal pszichiáterhez kll menni, nem házidokihoz. Nem is értem, miért írhat fel a házidoki benzodiazpineket...
2013. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Háziorvos ilyesmit nem írhat fel, tovább kell hogy irányítson pszichiátriára és ott írnak fel gyógyszert. (Ez nem terápiát jelent, bár az sem ártana.)
2013. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Már hogyne írhatna fel nyugtatót a háziorvos? :D Nekem is ő írta fel, amikor nagyon kellett, de már nem kell szerencsére. Annyi a különbség, hogy teljes áron tudja csak felírni, és nem EÜ támogatással. Komolyabb gyógyszerek felírását meghagyják a pszichiátereknek (pl. skizofrénia gyógyszerei, nagyon erős antidepresszívumok, stb.) Ezek komoly gyógyszerek, és nagy szakértelmet, figyelmet kívánnak.

2013. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Beutalót írt a pszichiátriára, szorongásos személyiségzavarra gyanakodva...már csak fel kell anyukámnak hívnia a telefonszámot, de nem hiszem, hogy eza közeljövőben megtörténne...
2013. dec. 16. 17:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen eltudsz menni egyedül is. Addig pedig igyál citromfű teát naponta többször. Lehet a patikában kapni Sedatific PC nevű homeopátiás nyugtatót. Meglepően jó hatású.
2013. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!