Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet fejleszteni a...

Hogy lehet fejleszteni a memóriát? úgy érzem h semmire nem emlékszem már amit a suliban tanultam és hamar elfelejtek dolgokat, erre van vmi megoldás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Ebből az elsőt én rendszeresen alkalmaztam, és sokat segített. Nagyon sok minden ezzel a módszerrel megragadt az agyamban, és hosszú idő után is fel tudom idézni:) Sok sikert!

2013. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, amit az előző javasolt, de kissé körülményes. Én azt tudom javasolni, hogy az anyagból csinálj puskát. Én úgy csináltam, hogy nagyobb anyagot vázlatoztam, majd ezt is kivonatoltam. A papírra ( puskára) már csak pár szó kerüljön, ami felidézi a vázlatot, és ez az anyagot. A végén a puskát nem is kellett használnom, csak felidéztem...

A lényege, hogy nem lehet egy természettudományi ( akármilyen) művet a nagy semmibe megjegyezni. Részekre kell bontani, és azt megint tovább bontani. Foglalkozni kell az anyaggal, megérteni, kivonatolni. Ez a memória fejlesztése. Ha tudod, hogy erre az anyagra később is szükséged lesz, előszedegetni..

2013. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!