Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a félénkség és...

Mi a különbség a félénkség és a szociális fóbia között? Én ezek alapján melyikkel küzdök (hosszú leírás. )?

Figyelt kérdés

Most váltottam munkahelyet, és kb. két nap után már teljesen bepánikoltam.:( Eddig el voltam egy mikrócégnél, háttérmunkát végeztem, max 1-2 emberrel kellett kommunikálnom, de most! Ügyfelekkel kell foglalkoznom, problémákat megoldani, központi embereket, hatóságokat hívogatni, stb. Egyszerűen gyomorgörcsöm van az egésztől, alig merek megszólalni. Ha mégis meg kell, akkor hadarok, remeg a hangom, kezem, lábam. Attól pedig egyenesen rettegek, hogy kérdést tesznek fel, mert mi van ha nem tudom a választ? Egyszerűen képtelen vagyok laza, beszédes lenni, és el tudom képzelni, milyen képet sikerül így kialakítani magamról.

Ugyanakkor baráti társaságban szívesen ismerkedek. Nem azt mondom, hogy én vagyok a partik lelke, de azért meg tudok szólalni. Az új kollégáimmal is hamar összebarátkoztam, az más kérdés, hogy a munkában nem merek segítséget kérni, mert félek hogy zavarom őket a saját dolgukban, vagy hogy butának tartanak, amiért ennyit sem tudok.

Jól fizető állás, de én már napok óta alig alszom, megy a hasam az idegtől és gyomorgörccsel megyek be reggelente.:( Ez már pszichológiai eset, vagy majd kialakul? Van aki hasonló problémával küzd, vagy esetleg le is küzdötte már?



2013. dec. 17. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik sem. Csak új még a munkád, nagyon rágörcsöltél, mert, gondolom, meg akarsz felelni. Emiatt pedig ideges vagy. Majd bele fogsz jönni, ne félj :-)
2013. dec. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Semmi bajod nincs. Ha tudnád, mi az a szociális fóbia, leesnél a székedről a monitor előtt!
2013. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én annyit tudok a szociális fóbiáról, amennyit az Interneten olvastam. Azok nagyon is illenek rám, de valahol sejtettem, hogy csak el van bagatelizálva az egész, és jóval komolyabb szimptómái vannak. Kedves második válaszoló, esetleg tudnál olyan cikket linkelni, ami ír részletesen erről a problémáról? Első válaszoló, neked köszi a biztatást! :)
2013. dec. 20. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem szociális fóbiám van és hát így nehéz megmondani... a telefonos munkahelyi dologra egyértelműen azt mondanám, hogy szocfób vagy, de amikor leírtad, hogy könnyen összebarátkoztál a társakkal, meg nem szorongsz akkor azt mondanám, hogy nincs szociális fóbiád.


szerintem szerezz önbizalmat! a pszichológusok a kognitív-viselkedésterápiát alkalmazzák szociális fóbiára. ennek a lényege az hogy megismertetik veled a dolgokat és reálisan megnézve rá kell jönnöd, hogy nincs mitől szorongani. a másik fele pedig a gyakorlat... fokozatosan kell belemenni a félelmet keltő szituációkba, és aztán a sikerélmény megdobja az önbizalmat, és szép lassan helyre áll minden...

sportolni lenne még nagyon jó, az olyan általános önbizalomnövelő ;)

2013. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!