Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja azt, hogy bizonyo...

Mi okozhatja azt, hogy bizonyos kezdőbetüjű szavakat nem tudok kimondani?

Figyelt kérdés

Láttam másnak is vannak/voltak hasonló problémái, ezen az oldalon is minimum két hasonló kérdéssel találkoztam. Nekem személy szerint most már kicsivel több mint 2,5 éve tart és eleinte csak a: T és a P kezdőbetüs szavaknál volt gond, majd kiterjedt a K, D, B, és most már az M, N betüs szavaknál is problémák vannak. Kihangsúlyoznám, hogy csak bizonyos szavaknál van és akkor sem mindig (az esetek 80%-ban viszont de), néha előre érzem, hogy bibi lesz és van, hogy nem. Nem érzem magam idegesnek, nem akarom gyorsan elmondani, egyszerűen mintha csak egy blokk lenne. Sokáig csináltam azt, hogy egyszerűen lehagytam a kezdőbetüt, ami annyira nem is volt feltűnő, de néhány ember egyszerűen nem bírta ki, hogy vissza ne kérdezzen, hogy pl mi az a " alálmány" mikor még az elején egy elfuserált T [th] betüvel is kezdtem, viszont utána rendesen ki tudtam mondani magát a szót (de így se mindig). Ugyan ezt megprobáltam előtte fejben, hogy kimondom magamban a problémás szót, de sajnos nem igazán vált be. Azóta inkább nem szólalok meg, ha előre érzem, hogy probléma lesz és nem találok rá egy megfelelő szinonímát. Nem tudom mennyire hasznos infó, de azóta elég dekoncentrált lettem, nehéz összpontosítani, figyelni, tanulni stb.


Zömében ennyi lenne, várom a válaszokat. :)



2013. nov. 5. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyhe dadogás. Logopédushoz mehetsz.

Némi szorongás, azt meg pszichológus, vagy pszichoterapeuta kezeli.

2013. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor úgy mondom, hogy nem birok belekezdeni.

Nincs az, hogy addig erőltetem amíg ki nem jön, egyszerűen csak elakadok. Akivel beszélek az kb úgy látja, mintha nem jutna eszembe amit mondani akartam vagy épp a megfelelő szót keresném.

2013. nov. 6. 16:46
 3/7 anonim válasza:

Ugyan ez van velem is :(

Nekem a J,GY,NY,B,P,R kezdőbetűs szavakkal vannak problémáim..

2013. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dadogás. Pszichológus és logopédus is kellene a javításához.
2013. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sehogy máshogy sem lehetne ezt megoldani ?

Mert ugye a szokásos, se időm/pénzem...


De köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 7. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvass hangosan, az valamennyire segít, de minél tovább halasztod, annál nehezebben fogják kijavítani.
2013. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

hali! szinte amióta az eszemet tudom küzdök ezzel

talán kibeszélhetnénk a dolgot, hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz..

írj privit

2013. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!