Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre durvábban vagdosom...

Egyre durvábban vagdosom magam. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A karomon nincs már hely jön a hasam, vagy bármi. Alkoholt is iszok rá. Igy jobban megy az írás stb. És jól érzem magam, pedig tudom, hogy nincs rendben ez így. Évek óta megy ez így kisebb megszakításokkal. :(
2009. nov. 26. 00:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon sok oka lehet. Ne itt próbáljál rá választ kapni. Menjél pszichiáterhez.
2009. nov. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%
agybeteg vagy. az. és nulla akaraterőd van. ha erősebb lennél, akkor simán megtudnád állni.
2009. nov. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
10%
Az evolúció a hozzád hasonlókat kiszórná. Ne akard megakadályozni vagy meggyógyulni, ha elkezdted alapból hibás vagy, jobb ha minél előbb kihullasz a rostán.
2009. nov. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%
Hülye vagy azért. Én is vagdoshatnám magam, mert egy csomó problémám van még sem teszem...
2009. nov. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból megértelek, hogy nekem is volt ilyen élményem, amikor nagyon nagy teher volt rajtam és én nem tudtam mit csinálni, tehetetlen voltam és mégis ott volt a baj, na akkor könnyítenem kellett valahogy, felszabadítanom a lelkem, és ezt csak azzal tudtam elérni, ha testi fájdalmat okoztam magamnak, mert akkor arra az érzésre irányult a figyelmem. De szerencsére erre nem szoktam rá meg nem is lennék képes csak úgy vagdosgatni magam. És ez tényleg a gyengeség jele, ahelyett, hogy próbálnál változtatni a helyzeteden, így bünteted magad a szar életedért. Egyszer-egyszer elmegy, ha nagy baj van, akkor beleöklelsz a falba vagy elnyomod a csikket a karodon vagy leiszod magad a sárga földig, de utána fel is kéne tudni állni és kezedbe venni az életed irányítását.

Mi a bajod konkrétan?

2009. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
0%
Mazoista vagy?
2009. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim válasza:
Nem értem pontosan, hogy miért vagdosod magad, és miért iszol rendszeresen.Honnan tudhatnánk, ha nem írod le? A helyzet az,hogy - te is tudod, - valamiképpen le kellene szoknod erről. Egy ideig inkább hagyd abba az "írást stb.", próbálj életmódot változtatni, aztán, ha lemondtál a szenvedélyekről, kitisztult a fejed, akkor próbáld meg újra az "írást stb.". A függőségektől nagyon-nagyon nehéz megszabadulni, talán nem is lehet teljes mértékben, de megpróbálhatod a beidegződött reflexeket helyettesíteni valamivel. Az íráshoz például nem mindig kell ilyesmi, nem tudhatom mit írsz, de azt gondolom, hogy mindenképpen témát vagy stílust kellene változtatnod. Olvass, engedd, hogy mások írásai befolyásoljanak, hátha megváltoznak ezek a szorongások.
2009. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

mindenkinek vannak problémái, és igen talán néha jobb bele verni a falba, nem mondom h nem

én is ilyen vok, az emebrek között mint egy bárány, de a való életbe mint egy vad oroszlán

de sztem ne igyál

2009. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Én pl. azért vágdostam magam mert annyi düh és feszültség és ideg volt bennem hogy ezzel levezettem.ÉS NEM FELTŰNÉSI VISZKETEGSÉG MIATT :@ -.-"
2009. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem vagdossa magát, az szerintem ebbe ne szóljon bele nagy okosan. Tényleg vannak, akik divatból csinálják meg azért, hogy mindenki lássa, hogy milyen szerencsétlen. Szerintem mondjuk a kérdező sem "normális", hogy szinte csak megszokásból csinálja, vagy hogy ettől jobban megy az írás.. Szerintem, hogy valaki _rendszeresen_ ilyen "öncsonkításhoz" folyamodjon, ott tényleg van valami gubanc. De ha ritkán, amikor már tele van az ember töke és nem talál megoldást, akkor szerintem igenis van létjogosultsága annak, hogy leigya magát a sárga földig, elszívjon 8 doboz cigit, betörja az ablakot, elnyomja a csikket a karján. Ez teljesen normális, ha ki kell buggyannia a sok szarnak, persze, ez lelkialkatfüggő is, valaki összeszorítja a fogát és tűr, de az szerintem még rosszabb.

Nekem is van a karomon pár régi heg, a karkötők alatt, úgyhogy ku rvára senki nem látja. És ettől még normális ember vagyok, sokkal normálisabb, mint akik kiegyensúlyozottnak tűnnek és nagyon faszagyerekek.

22L

2009. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!