Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha harapdálom és vagdosom...

Ha harapdálom és vagdosom magam az nagyon beteg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éves lány vagyok és tudom h sok feszültség van körülöttem. Családi parák nem kis dózisban, iskolai gyűlölködés férfi és szerelmi problémák hát csak a normális...(nagyon nem!) Mindenki másképp adja ki a fáradt gőzt de szeretném tudni, hogy az enyém is normális-e? Ha valami nagyon fáj vagy nagyon bánt akkor karcolgatom, vagdosom magam. (de csak ha nagyon elegem van, ha elszakad a cérna)Nem akarok öngyilkos lenni sőt azt se akarom h mások észrevegyék és rákérdezzenek nincsenek ilyen vágyaim csupán ha vérzek és fáj az lenyugtat, Valamint kifejezetten tetszenek a sebek.... nem feltűnő helyen nem túl mélyen olyat nem tennék ami tartósan kárt okoz (lásd öngyilkosság)csak egyszerűen lenyugtat de ennek utánanézve tudom hogy ez biológiailag megmagyarázható. Ez nem a nagyobb para mert mióta komoly barátom van (több mint 8 hónapja) max 3x csináltam ilyet. A másik a harapdálás. Ha ideges vagyok úgy érzem a számban gyűlik fel a feszültség és ha valamire ráharapok megkönnyebbülök. Kitapasztaltam h a karomon a csuklócsont környékén vastagabb a bőr és ott nem fáj annyira. Ott "szoktam" megharapni magam, nem fáj, de lenyugszom bár egy olyan 3 óráig még elég élesen megmarad a nyom. De néha ha nem vagyok ideges akkor is jólesik csak kicsit harapdálni a bőröm. Nem tudom h ez para vagy sem, mert tartós kárt nem okozok magamnak de kicsit dúrvának tűnik... én nem verexem, nem ordítozom bár néha jól esne...én karcolom és harapom magam. Nem tudom hogy ezt meg szeretném e szűntetni de lehet hogy le kéne szokjam róla és ha igen akkor hogy? van valami ötletetek? lécci csak értelmeseket!
2011. júl. 29. 18:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Jah és azt kifelejtettem hogy ez kb...4 éve tart, asszem 14 éves koromban kezdődött, vagyis inkább az akkori eseményekhez tudnám kötni pszihésen de gyakorlatban inkább csak 3 max 3és fél éve kezdődhetett.
2011. júl. 29. 18:45
 2/24 anonim ***** válasza:

Hol karcolgatod/vagdosog magad, ahol senki nem veszi észre?


Nem normális amúgy :S

2011. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
Én 15 vagyok és ugyanezt csinálom...:(
2011. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet oldani, hogy ne lássák. Pl a talpadon. n nagyon kreatív vagyok a helyeket és az eszközöket tekintve. Pszichiáterhez és pszichoterápiára is jártam/járok. Azt hiszem nem normális, sőt biztosan nem az. De kedves Kérdező, kövezzenek meg akár, de ugye milyen jó érzés, amikor végre megteszed??? Nem tudják elképzelni, de pont olyan jó tud lenni, mint egy falat jó kaja, amikor éhezel. Olyan "ahh, végre!!" érzés.
2011. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18:53-nál lemaradt, hogy 24/L
2011. júl. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

én is karcolgattam magam régebben, imádtam ha vérzik a karom, megnyugtatott.Aztán észrevette anyukám a hegeket(pedig akkor már nem is csináltam) és megígérte h elvisz pszichológushoz ha még 1x ilyet csinálok.Azóta nem csináltam, pedig néha jól esne. Ha úgy érzem felgyűlt bennem a feszültség elmegyek koncertre ott kitombolom magam, vagy itthon végigugrálok pár számot majdnem összeesésig:D

A hegek a mai napig meglátszanak, pedig már 3éve. Egyébként ez tényleg nem normális, van neve is ennek a betegségnek, csak nem tudom hogy mi:S

16/L

2011. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én soha nem vagdosnám magam, de harapgálni néha én is szoktam a kezemet, és tényleg lenyugtat. 21/l
2011. júl. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 ImmmI666 válasza:
95%

Szia na szóval szerintem erre a legjobb megoldás velem történt el is mesélem : )

15 éves vagyok mind ez kb 12 évesen kezdődött elég zűrös a családom Anyum egyedül nevel próbálkozott csak nem jóvolt egyedül neki se de a "nevelő"apáim mind sz×rarcok voltak na szóval 12évesen kezdtem el magamat vagdosni "levezetés" ként és rájöttem hogy ez így nagyon nem mehet tovább olvastam 1 weboldalon hogy ezeket a feszültségeket lekel vezetni és ekkor arra a döntésre jutottam hogy elkezdek Gördeszkázni Megjött a gördeszka volt valami feszültség kimentem pattintottam 1 párat vele izomból deszkáztam és rájöttem hogy használ sose többet nem nyultam késhez üvegdarabhoz pengéhez csak gördeszkához bekerültem 1 jó társaságba(metálos vagyok) és épp ilyen metálosokkal teli társaságba(gördeszkás bandába) csöppentem bele : D nagyon jó érzés volt volt sok barátom és gördeszkázok nagyon sokat ami 2 dologér jó lesznek barátaid és érhetsz el vele sikereket ha ügyes vagy minden problémát elfelejtett velem volt othol vmi gáz mentem gördeszkázni igaz össze vissza törtem magam sokszor az izom deszkázás miatt(hajtottam mint a hülye mindenbe belepróbáltam)de működött

Remélem elolvastad : )És evel nem azt akarom mondani hogy Gördeszkázz hanem teis találj valami sportot magadnak pl:foci kosárlabda roller bmx menny el futni boxxsák stb : ) remélem sikerül sok szerencsét vigyázz magadra. . )

Ja ha molettebb vagy akk is van rengeteg othoni sport ugrókötél stb . )15/f

2011. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Nekem azt mondták erre, hogy az önvád miatt van ez. Valahol a tudatalattidban mindenért magad hibáztatod. Konkrétan én úgy szoktam erről le, hogy elkezdtem boxolni. Levezeti a feles feszültséget, és valahol a fájdalom érzet elégtételt ad. Nekem anno ezt javasolták...De azt hiszem ezzel jobb pszichológushoz menni.
2011. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
nagyon, de nagyon az.. :D
2011. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!