Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S.! Mit kéne tennem...

S. O. S.! Mit kéne tennem nekem és a barátnőm osztálytársainak? Bekerülne a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Szóval van egy barátnőm,aki 14 éves 1hónapja vagyunk "együtt"...Észre vettem,hogy vagdossa magát,próbálkozott öngyilkos lenni,nehezen megy neki az evés,ha nézik...Szóltam a legjobb barátnőjének,aki ugyancsak észrevette a csuklóján és az oldalán a vágásokat,megbeszéltük,hogy ha most téli szünetben is vagdossa magát,akkor szólunk a gyermek védelmesnek,hogy vagdossa magát és öngyilkossági kényszerei vannak,de az a gond,hogy a barátnőm szülei nagyon szigorúak,megvernék,a megtudnák,hogy ezeket csinálja magával...

Ha szólunk a gyermek védelmesnek,akkor mi történne?Bekerülne a pszichiátriára?Ha igen ott mit csinálnának?És először is mit tegyünk?


14/F



2013. dec. 23. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Befektetik a pszichiátriára valszeg Szegedre. Vagdosásba nem hal bele. Ha komolyabb próbálkozása nincs az öngyilkosságra, haggyátok, mert ott csak mégjobban tönkreteszik idegileg-testileg-lelkileg, teletömik gyógyszerrel de csak egyre mélyebb és mélyebb depresszióba esik és évek múlva is az öngyilkosság lesz a célja és végül meghal. És NEM a vagdosás miatt. A pszichiátria miatt.
2013. dec. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A pszichiátria miatt meghal? Ugyan már.

Az lenne a legjobb, ha rá tudnátok venni, hogy magától menjen el az orvoshoz, vagy akár egyből kérhet is időpontot egy gyermekpszichiáterhez. Ingyenes is van. Nem fogják befektetni - ha viszont addig megpróbálkozik az öngyilkossággal, akkor igen! Szóval ha el akarja kerülni a kórházat, akkor inkább most forduljon orvoshoz, amíg nem lesz durvább a helyzet.

Szomorú, hogy a szüleire nem lehet számítani.

Ti pedig amellett, hogy ráveszitek, hogy menjen orvoshoz, foglalkozzatok vele sokat, éreztessétek vele, hogy értékes és hogy szeretitek!

2013. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Az első jól mondja. Mindenképp el kell kerülni, hogy oda bekerüljön, mert csak rontanak az állapotán. Személyesen ismerek ilyen embert.
2013. dec. 24. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
#2-es: én is egy "élö" (még, sajnos...) példa vagyok. Gyogyszerek se tesznek semmit, a kórházi ill. járóbeteg kezelés közt annyi a különbség hogyha mig bent fekszel adják a bogyókat, ha már nem, bemész és 10perc múlva jössz ki a recepttel. Beszélgetés? Örüljön az ember ha kap max 20percet és azalatt meséljen el éveket... mire megszabadulna a tehertöl, viszlát. És ujra és újra felszakadt mély sebek maradnak, hangulat romlik, szuicid gondolatok egyre gyakrabban meg gyakrabban. És végül...halál (öngyilkosság)
2013. dec. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem mindenkin olyan könnyű segíteni. Valamint fontos, hogy az illető együttműködjön és akarjon tenni magáért. Ha ez nincs meg, akkor persze hogy csak a rosszat látja ebben is...

Egyébként ha nem pszichiáterhez, hanem pszichológushoz mész, ő nem ír fel gyógyszert, hanem csak beszélget veled. Ilyenből is van ingyenes, gyerekek számára főleg.

2013. dec. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen segítsetek rajta, neki. Kérdezzétek mi a baja, mert önmagától senki sem vág. Beszéljétek rá, hogy menjen el az iskolaorvoshoz, gyermekpszichológushoz, vagy legalább szóljon a tanárjának. A lényeg, hogy ne hagyjátok magára...Ja, és nem olyan könnyen fektetnek be senkit a pszichiátriára. Előbb meghallgatják, szükség esetén megvizsgálják, segítenek.
2013. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Volt már pszichiátrián,pánikbeteg és erősen szorong...

Fél az emberektől,már többször is próbálkozott öngyilkos lenni,jár pszichológushoz,és elég mély sebeket ejt magán...

2013. dec. 25. 16:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor sajnoos nincskiút...sajnálom....
2013. dec. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy egy JÓ pszichológust keressetek. Vannak jó pszichológusok, sajnos nem olcsók,de megéri! Én tudok egyet Nagykőrösön,de máshol is van jó! Próbáljátok meg! Nincs gyógyíthatatlan beteg!!!
2013. dec. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Na mi a helyzet, meggyógyult? Remélem rajta tudtak segíteni ...
2014. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!