Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak játékos gyakorlatok az...

Vannak játékos gyakorlatok az önbizalom növelésre?

Figyelt kérdés
Sok mindent elolvastam már a témában. Elméletileg nagyon kiművelt vagyok, de a tanultak nem jutnak eszembe a mindennapokban. Nem érzem magam jobban attól, hogy tudom hogy kéne gondolkodnom, meg hogy kéne éreznem magam, mert ez a gyakorlatban nem megy. Ezért jutott eszembe az ötlet, hogy nincs e valami játékos gyakorlási mód erre? Utána néztem az interneten, de csak gyerekeknek szóló csoportos foglalkozásra találtam tippeket. Az rajtam, 20 évesen nem segít. Nem tudok valamit, ami kicsit pihentető, egyedül is meg lehet csinálni és segít ebben?
2013. dec. 29. 17:12
 1/4 A kérdező kommentje:
próbáltam már azokat a klasszikus gyakorlatokat is, mint az "írd össze a jó tulajdonságaidat, beszélgess a tükörképeddel" de ezek nem használnak. Csak arra jók, hogy újra számba vegyek mindent, de nem érzem magam tőlük másképpen. Valami olyanra volna szükségem, ami úgy segít, hogy szinte észre sem veszem. Tényleg valami játékos dolog. Akár egy olyan feladatsor, mint egy munkafüzet.
2013. dec. 29. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami hatékony, az egyedül nem megy. A KIP nevű módszerben viszont van ilyen gyakorlat.

https://www.youtube.com/watch?v=H1gHvaj-Ayg

2013. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zakos válasza:
Önbizalom a sikerélménytől jön létre. A sikerélményhez következetes munka kell. Ne a jövőre tervezz, hogy majd ezt csinálom, azt csinálom, hanem arra hogy itt és most. Csinálj olyan spontán dolgokat amitől félsz. Legyen az racionális vagy érzelmi konfliktus. Mellesleg a tanultaknak nem eszedbe kell jutni, hanem meg kell érteni, és el kell sajátítani. Tisztában vagy vele, hogy mit tehetnél, de nem teszed meg. Attól, hogy bemagolsz egy dolgot, amitől önbizalmat szerezhetsz, nem fogod megszerezni. Játékos gyakorlatot ne akarj, mert nagy meló az önbizalom szerzése, én is ezen vagyok.
2013. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj, hogy ha 20 éves korodig nem épült bele a személyiségedbe az önbizalom, akkor tudatos szinten nem fogsz tudni önbizalomra szert tenni - vagy csak nagyon nehezen. A tudat alatti folyamatokat kellene megváltoztatni, és akkor jön magától az önbizalom, nem is kell érte dolgozni! (Tapasztalatból írom, egy dinamikus terápia csodákat tesz!)
2013. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!