Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátnőm pánikbetegségben...

Barátnőm pánikbetegségben szenved, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
2,5 éve vagyunk együtt, kb. egy éve tudom, mert az anyukája le akarja szokatni a gyógyszerről, de mihelyt elvette tőle, újra előjöttek nála a rohamok (anyujával nem tud értelmesen beszélni, mert nem érti meg , hisztizésnek véli), nem mer buszozni (még velem sem-> fél, h nem tud elmenni Wc-re) vonaton van WC, de mi van akkor, ha nem tud időben leszállni, mert el kellett neki mennie WC-re.... szval ez egyre rosszabb nála... Keresem a megoldást...
2010. júl. 20. 21:51
 1/8 A kérdező kommentje:
én F24 ő N20
2010. júl. 20. 21:58
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz rajta segíteni hacsak nem vagy pszichológus, de most komolyan.

Ez egy nagyon súlyos betegség, ha kezelteti magát, gyógyszereket szed és rendszeresen eljár egy pszichológushoz meg fog gyógyulni de ez egy hosszú folyamat.

Te maradj mellette és támogasd, most ez a legtöbb amit érte tehetsz!

2010. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos ismerős szituban vagyok mint a barátnőd, bár én nem feltétlen wc.hez kötve vagyok csak úgy általában... nagyn sokat segít ha tudja hogy számíthat rád. próbáld először rövidebb utakra vinni, és tereld el a figyelmét a félelmeiről. nem tudom hogy akarja-e próbálgatni hogy le tudja győzni ezt... ha akarja, beleegyezésével előre eltervezetten is probálhatjátok, ha nem akarja pedig szevezd úgy hogy ugy alakuljon, de ezzel vigyázz a pánikbetegek nem szeretik a "úgy volt hogy, de most mégis inkább...." jellegű mondatot, én is képes vagyok sírva fakadni miatta. tudja előre mi vár rá, és az ne legyen ijesztő. ami nagyon fontosh ogy zet csak olyankor mikor bevette a gyógyszerét, mert esetleg rohamot kap a buszon utána tuti hogy nem fog többet felszállni. ha semmiképp nem megy viszont rá kéne venni hogy kezeltesse magát...
2010. júl. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáljátok meg a Bach virágterápiát!! www.viragterapia.hu

És maradj mellette mert a szeretteire van ilyenkor a legnagyobb szüksége!!

2010. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a jótanácsokat
2010. júl. 20. 22:25
 6/8 anonim ***** válasza:
az anyjával szembeni elfojtott dühe miatt van a pánik. Ha elköltözik és megtanulja megvédeni magát, rendbe fog jönni gyógyszer nélkül.
2010. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg, szorongós voltam, ami bejött: teljes életmódváltás: kemény fizikai munka, jóga, sport(futás, úszás, kosárlabda) szóval olyan dolgok, amitől alaposan leizzad az ember...
2010. júl. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, ha mellette vagy, az nagyon nagy segítség. Nekem is előfordulnak pánikrohamok, és a barátom még nem tudja, (nekem) nagyon nehéz beszélni róla. Az szerintem is jó ötlet, hogy vidd el kisebb utakra. Először mondjuk csak 1 megállót menjetek busszal, lehetőleg ne a legnagyobb tömegben. Ilyenkor tereld el valahogy a figyelmét főként, ha neadjisten rájön a pánik, mesélj neki mesét v bármit ami eszedbe jut (nekem ez vált be). De semmiképpen se azzal foglalkozzatok, h most ez milyen rossz, a gondolatait próbáld másra irányítani. Van egy légzéstechnika is: 3 másodpercen belül belélegzés, majd ezután 5 másodpercen keresztül kilégzés (be23, ki2345) az is segíthet, ha ezt te "vezényled" :D. Ezt csináljátok kb 1 percig, majd kis szünet (normál légzés), és utána ismét lehet a nyugtató légzést. Fontos, hogy ezeket gyakorolni kell. És ne hagyd h elkeseredjen, ha esetleg kudarc éri. Kitartás mindkettőtöknek. :)
2010. júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!