Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki már teljesen...

Van olyan aki már teljesen legyőzte a szorongást?

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményét szeretném kérni akik már leküzdötték a szorongást és, hogy azt hogyan/ milyen módon sikerült megtenniük!?! Évekkel ezelőtt kialakult nálam egy pánikbetegség, ami szerencsére immár 2 éve elmúlt. Az előtt rendszeresek voltak a rohamok, a rosszullétek stb.Ez már a múlté. Azonban a szorongás, a normálisnál erősebb idegesség, feszültség még a mai napig megvan, ha olyan helyzetbe kerülök.. Pl. ha olyan helyre kell mennem ahova nem szeretnék nem csupán gyomoridegem és kicsit magasabb vérnyomásom van, hanem szakad rólam a víz, szó szerint patakokba folyik, a mellkasomban feszítő érzés lesz és azt érzem, mintha nem jutna elég levegő a tüdőmbe. Emellett felmegy a pulzusom, és a fejem borzasztóan megfájdul. A végén amikor megnyugszom pedig teljesen kimerültnek érzem magam, mint akit összevertek. Alkalmanként szoktam bevenni egy feszültségoldót ami ugyan lenyugtat, de fejem úgy tud fájni, hogy majd szétszakad. Nagyon szeretném már leküüzdeni ezt a szorongást.Orvosnál már voltam régebben is a pánikbetegségemmel, még arra sem mondott semmit csak a gyógyszereket felírta, erre gondolom még úgyse reagálna.Volt aki teljesen leküzdötte vagy legalább már tudja uralni az ilyen helyzeteket?
2014. jan. 2. 01:07
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Kulcsfontosságú,hogy hited legyen magadban.Egyszerűen hangzik, de mindent megoldhat.Ha szorongsz,ha félsz, az azt jelenti, "nem bízom magamban". Valahol felszedtél egy helytelen elképzelést önmagadról.Közhely, de bármi lehetsz, amit elhiszel magadról.Te vagy a formázható anyag a saját kezedben.Hagyd abba a bizalmatlanságot, és kezd el elhinni mindazt,amire képes vagy.Először HIDD EL, aztán úgy menj nemszeretem helyekre.Nézd meg, mi történik.
2014. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg végig gondolni, hogy mi a legrosszabb ami történhet és azzal barátkozz meg, fogadd el. A másik meg az, hogy minél előbb tedd meg amit kell. Mert ez a félelem illúzió és ha már benne vagy a tényleges cselekvésben akkor általában lehullik.
2014. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Nincsen. A félem mindig volt és marad/lesz.

Az tart életben

2014. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

[link]

Hátha ez segít!!!Én is csak most találtam magamnak;) Egy biztos, hogy nem vagy egyedül, ha tudnád, hogy hányan éreznek hasonlóan!!... Egy pszichológust azért felkereshetnél, tőlem pl megkérdezte hogy akarok e gyógyszerrel túlesni rajta vagy először saját energiából próbákozzunk. Megérti a problémádat hidd el,hát erre van szakosodva!:) Egyébként meg előbb utóbb minden megoldódik hidd el,mert ami nem öl meg az megerősít, egyre erősebb leszel és elhiszed hogy képes vagy segíteni magadon!!!Mindenkinek a saját kezében van a "távirányító

2014. febr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Ja és még annyi hogy tényleg nézz szembe a legrosszabbal ami történhet,de reálisan, ne túlozva vagy túláltalánosítva (hogy úgyis ez meg az lesz)!Ugye hogy nem is olyan rossz, túl lehet élni,ezzel lazán vagy ha nehezen is de meg lehet birkózni!Gondolj bele hogy akármi történhet, ezek csak átmeneti érzések, amik lehetnek nagyon kellemetlenek attol még csak érzések!És bízz magadban mert mindenre képes vagy! ;))) Van egy nagyon jó könyv is az ilyen gondokról: Renau Z. Peurifoy-Szorongás, fóbiák, pánik. Sok sikert!!!(amúgy sorstársak vagyunk)
2014. febr. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Renababa25 válasza:

Szia en is benne vagyok de bizom magamban mert ezt en generalom ezt a dolgot semmi konkret bajom nincs

egyszeruen tudatositsd magadban az erzeseket kerdezd meg magadtol mitol felsz mi a legrosszabb ami tortenhet egeszseges emberkent nem bizol magadban hogy az adott helyzetben mi fog tortenni de hogyan bizhatnal ha nem teszed meg ? egyszeruen menj es erositsd meg magad a felelm legjobb modja a batorsag ha abbol merithetsz erot eddig is ezt tetted sot eddig is szorongtal csak nem vetted eszre hallgas magadra bizz magadban kiben biznal ha nem magadba ?ismerd meg a tested a tuneteidet es dontsd el hogy ez neked mit okozhat csak elindulni nehez 1 eve szenvedek vannak tuneteim fojton de most erzem eloszor hogy mire ebreszt ra ez a dolog es ha bizom magamban es tudom h kepes vagyok ra nincs az a szorongas ami engem legyozne ezzel en csak erosebb leszek mert lassuk be eddig gyenge voltam feltem sok sikert es keres fel egy pszichologust jot fog tenni

2014. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!