Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le önállóan a...

Hogyan küzdjem le önállóan a pánikbetegséget, szorongást és depressziót?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, kb 2-3 éve vannak pánikrohamaim, nem tudom mi a kiváltó ok. Régebben volt szociális fóbiám, de úgymond magamra kényszerítettem, hogy megszokjam az emberek társaságát, de még mindig félek tőlük. 4 éve vagyok depressziós, igyekszem elterelni róla a figyelmem, barátok közt lenni, stb, de egyre sikertelenebbek a próbálkozásaim, és már nemcsak spontán pánikrohamaim vannak, hanem gyakran érzem, ahogy kerülget, és nem tudok mit tenni ellene, és borzasztóan kínos, ha mondjuk iskolában tör ki rajtam. Idén érettségizem, és nem tudom, hogy tudom megcsinálni ezt az évet ilyen idegállapotban, mi lesz, ha mondjuk rám tör szóbelin? jártam 2 pszichológushoz, de nem használt, egyiknek se tudtam beszélni, nem tudok beszélni idegeneknek.. Nem is lenne időm valakihez járni, elég nehéz suliba járok. Nem akarok nyugtatókat szedni, tudom magamról, hogy azonnal rászoknék, és nem is jelentenek megoldást. Néha megvágom magam, az megkönnyebbülést okoz, de azzal is le kell állnom, mert a szüleim nagyon figyelnek rám, észre is vették. Nagyon megértőek, de azt hiszem nem értik, nem is látszódik rajtam kívülről, mert képes vagyok egy nyugodt álarcot viselni. Egyre jobban érzem, hogy mennyire labilis vagyok, mi lesz, ha kicsúszik a lábam alól a talaj? tényleg igyekszem jól érezni magam, sportolni, elterelni róla a figyelmem, de nem megy. Hogy segítsek magamon egyedül?
2013. szept. 4. 21:53
 1/5 anonim válasza:
Van esetleg olyan barátod/barátnőd akiben megbízol? Ha igen, vele beszélgethetnél. Vagy ha már tényleg nehezen bírod, menj el ismét orvoshoz, és őszintén mondd el neki a problémáidat. Én is jártam dokihoz, nehezen nyíltam meg neki, kellett egy kis idő, de megérte.
2013. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :) Nagyon jó barátaim vannak, beszéltem is már velük erről, de nem akarom ezzel terhelni meg nyomasztani őket rendszeresen, na meg ők se igazán tudtak erre megoldást ajánlani.

most hogy írod, elgondolkodom, hogy tegyek még egy próbát egy dokival, de előre félek, hogy felesleges mert nem bírok ilyenekről beszélni, még a barátaimnak is alig-alig :|

2013. szept. 4. 22:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el! Ha megtalálod a "neked való orvost",meg fogsz tudni nyílni. És tényleg jó lesz.
2013. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha gondolod én szívesen beszélgetek veled, hasonló cipőben jártam/járok, bár nekem szülésután jöttek ki a pánikrohamok, meg a depresszió. Eleinte csak beszélgettünk a dokival, sírtam sokat nála, de utána olyan megkönnyebbülten jöttem ki tőle. De sajnos jött egy olyan élethelyzetem, hogy rosszabb lett az állapotom, és önmagamtól kértem, hogy írjon fel gyógyszert. Féltem tőle, mert nem akartam zombi lenni, de most már olyan letisztult gyógyszerek vannak, amik nem nyomnak le teljesen. És inkább most, mintha később lenne gond!
2013. szept. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia Kedves!

Nagyon rossz ez a betegség, sajnos. Nekem van egy nagyon jó barátnőm, akibe állandóan öntöm a lelket!

Gyógyszer helyett vannak természetes nyugtató hatású készítmények is. A könnyebb tanulás érdekében is tudok Neked segíteni.

Ha érdekel, írj priviben.

2013. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!