Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiszel a pozitív gondolkodás...

Hiszel a pozitív gondolkodás jótékony erejében? Tényleg jobb lesz az életem így? 27/N

Figyelt kérdés
Évek óta depressziós vagyok, pár hete kezdtem el egy pozitív gondolkodásról szóló meditációt hallgatni, de sajnos annyira keservesnek látom az életemet, hogy úgy érzem, egyedül ez így nem fog menni. Egy két napig érzem a jót, de aztán elvesztem a hitem, az erőmet, hogy meg tudok változni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2013. dec. 12. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
ezoteria kategóriába rakasd át a kérdést, ott megválaszolják neked....
2013. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően hiszek, de ha tényleg depressziós vagy, akkor az önmagában kevés. Keress egy szakembert, mert egyedül nem fogsz tudni kilábalni belőle.
2013. dec. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat segít a pozitív gondolkodás. Én is voltam depis, nekem használt.

Nem meditáció hallgatásával, hanem tudatos gondolkodással vettem rá magam, hogy ne a rosszra, hanem a jóra figyeljek.


Eleinte nehezemre esett meglátni a szép és jó dolgokat, de következetesen megkerestem őket. Egy idő után megtanulta az agyam, hogy arra koncentráljon.

2013. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Miért?

A negatív gondolkodásnak milyen jótékony hatásai vannak?

2013. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze,hogy segít! Szükség lehet mellette egyéb gyógyszeres kezelésre is,de az tudd,hogy ne várj javulást néhány napon belül,egy évek óta tartó problémára! Legyél türelmes és folytasd!!
2013. dec. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez a jó dolog szajkózás ez nem visz sehova. de maga a meditáció az bizonyítottan feszültség csökkentő. szóval maga az, hogy leülsz és figyelsz valamire vagy épp semmire. és ebben jelen vagy. hagyod hogy múljon az idő tevékenység és elvárások nélkül.


szerintem amúgy menj el jógázni. az sokkal nagyobb flash lesz. az egyszerre sport szerű és lelki.


végül szerintem az igazi haladást azzal érheted el, ha derűs leszel egyszerűen így a semmiből előrántva azt. ehhez az kell, hogy átértékeld a dolgaidat, céljaidat. elfogadd az életed mint érdekeset. mint olyan sorsot amit megéri feltérképezni, végig járni. amit még senki nem látott és neked kell végig kutatni. ebből adódóan fel kell hagynod azzal is, hogy mások életéhez hasonlítsd a tiédet. csak magadat figyeld és ezt éld át. ha azt csinálod, hogy a másik életét tartod célnak és hozzá méred magad, akkor az rossz lelkiállapotot szül, mert te nem vagy más, neked nem az a helyzeted, neked nem azok a céljaid. szóval állj bele a saját sorsodba. vizsgáld meg mi ez és élvezd. az, hogy jól vagy e nem a konkrét helyzettől függ, hanem ahogy értékeled azt.

2013. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy a pozitív gondolkodásról szóló meditáció segít... ettől inkább még jobban úgy fogod érezni, hogy a javulás nem tőled függ, hiszen meditációt hallgatsz, és a csodát várod, ahelyett, hogy papíron terveket készítenél a jövőről, és elkezdenéd véghezvinni azokat.


Másrészt a pozitív gondolkodásnak lehetnek racionálisan megindokolható jó hatásai, pl. az, hogy nem zárod ki azt, hogy lehet jobb (tipikus negatív gondolkodás, amit a 2-es válaszadó írt, amikor kizárta azt, hogy egyedül jobb lehet), vagy az, hogy a jövőről gondolkodsz a múlt helyett.

2013. dec. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
DEHOGYNEM lehet jobb. Nincs ebben semmi hókuszpókusz, egyszerűen nem kell felvenni a rossz dolgokat és kész. Mindannyiunkat érnek nehézségek, ha nem ezen kesergünk, hanem a (szintén mindenki életében előforduló) jó dolgoknak örülünk, már jobb lesz az élet. Ehhez nem kell sem meditáció, sem ezotéria, csak egy kis gondolkodás. Nem érdemes bosszankodni, szomorkodni, mert az nem visz előre.
2013. dec. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!