Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan nehéz kilépni ebből a...

Olyan nehéz kilépni ebből a körből, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Akárhányszor próbálok lányokkal ismerkedni, mindíg öntudatlanul is visszafogott leszek, szívdobogás érzés..tipikus "gyenge pánik" tünetek. Azt gondolom olyankor semmi önbizalmam, és ez talán látszik is kívülről.

//Olyan butaságnak gondolom ezt az egészet, már 29F és túl kellene ezen lépni. Felnőtt módjára hozzáállni ezen dolgokhoz//


Az igazság hogy nem tudom hogy is kezdjem, úgy érzem magam azokban a helyzetekben mint egy kis "gyerek". Tejesen tapasztalatlan, védtelen...soha nem volt még úgy barátnőm hogy én hódítottam volna meg, és kaptam volna meg.


Nem vagyok egy társasági ember, inkább az a fajta aki kijön bizonyos emberekkel, és szereti ha a másik fél is kölcsönösen "beszélgető partner".

Semlegesen beszélgetni pl munkahelyi kolegákkal az utazás során, na azt nem. Nem szeretem az eféle felszínes üres fecsegéseket.


Van hogy erőt tudok venni magamon és Önbizalom teljesnek mutatkozni ismerkedéskor, de olyan érzésem van mintha "ez" nem én lennék, modorosságot érzek, mintha egy maszkot tennék fel. De ugyan akkor az sem én vagyok aki az a túlzottan visszafogott srác. keszekuszaság...

Azt gondolom sokszor nagyon a szívemre veszem az eféle negatív dolgokat. Hogy viszonyul hozzám a lány, "NEM"-et mond-e.. //kit érdekel mondom reálisan//

Érzékenyen érint belül. Van hogy utálom magam emiatt. //ez a legrosszabb amit tehetek//

Az, aféle nem merem meglépni, érzem hogy magával ránt az "önbizalomhiány" esetek után igen mély letargiába tud nyomni a történet, "könny is kijön a szememből". Ez nem hiszem hogy egészséges.


Kicsit úgy írnám le a lányokkal való beszélgetést, mintha belsüllyednék a saját kis negatív gondolataimba, és nem tudnám reálisan ("kívülről" ) látni a világot. Mintha nem tudnám megérinteni Őket, mint embereket, képtelen lennék közel kerülni hozzájuk.


Tudjátok ahogy így írom Nektek e sorokat, jönnek a fejmben a "válasz" gondolatok is. Mintha lenne egy gyerek bennem aki.. felszínre jön, ki nem tudja merre hogyan.., és egy felnőtt is aki tudja a válaszokat de nem képes "feljönni" amikor kell (realitás).

Pszichológuson is gondolkoztam, jó lenne valakivel ezekről a dolgokról beszélgetni.

Gondoltam beírok ide a fórumba, hátha vannak hasonló lelkületű emberek, vagy van hozzászólásuk a "témához".


Nehéz nehéz nehéz.. kilépni ebből a körből ami megindul mikor oda kerülök és...

Szerintem az önbizalom hiányom mellett, némi szociál fóbiám is van, ami hol felerősödve hol kevésbé van jelen.

(Mindezekből következik a komfortzónámból igen nehezen tudok csak kilépni. EZ sem jó.)


2014. jan. 3. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt kb 4mondatban le lehetett volna írni,és még úgy is megértettem volna.

Na mind1.

Menjél egy szakorvoshoz/pszichológus/pszichiáter!!!!

Szerintem csak depi:3

Felírnak neked valami csodaszert és hoppp---> ki kerültél a mentális bűvkörödből .

Vagy csak úgy el fognak veled beszélgetni általános/alap állapotban vagy hipnotikus vagy nem tudom mit alkalmaznak még,hogy átszakadnak az a rohadt visszatartó gátak és felszínre törnek a kusza fantázia világod elnyomott emlékképei.

2014. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyelj a kudarc a dolgok normál része. Az nem valami hiba a rendszerben. Elkezdesz zsonglőrködni tanulni és a labda folyton a földön lesz és neked fel kell venned és újra megcsinálni ugyanazt. Nincs más úgy. Gyakorolnod kell a társas érintkezést. És ennek az a módja, hogy lesz egy csomó kretén helyzet. De addig kell csinálnod amíg nem jönnek a sikerek. Egyszerűen nincs más út. Ez nem fog megoldódni úgy, hogy gondolkodsz rajta.
2014. jan. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!