Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A futás, jóga valóban stresszo...

A futás, jóga valóban stresszoldó tevékenységek?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha képes vagy belemerülni, élvezni a monotóniáját. Nekem bevált.
2014. jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen mert a stress hormonok lebontódnak.....
2014. jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És szerinted inkább reggel, vagy este ajánlatos futni? (Szívem szerint én inkább este csinálnám, mivel nagyon nehezen vagyok korán kelő)

valamint a jógaoktató órák drágák? Kb mennyit kérhetnek el óránként, általánosságban?

2014. jan. 4. 15:53
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is este futottam. Úgy csináld, ahogy neked jobban esik. A jógát nem tudom, gondolom óránként 1500-2e forint.
2014. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ok, köszi :)

és jobb, ha fokozatosan merülök bele a futásba, pl az elején csak sétálok, gyorsított tempóban, majd kocogok, és a végén futok? hetente 3 alkalomra gondoltam, kb fél-egy órát.

2014. jan. 4. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
fokozatosan kell terhelni. vannak futó edzés programok keress rá.
2014. jan. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a futásban az is mindenképp jó, hogy azért elég durva önbizalom erősödést ad az embernek amikor kilométereket gond nélkül képes lefutni és érzi hogy terhelhető a teste, van állóképessége.
2014. jan. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a fokozatosság, ugyanis az ízületeid, a szíved, az izmaid terhelhetőségére is gondolni kell. És ebből az izmok szokják meg először, a szív másodszor, és az ízületeknek hónapok kellhetnek! Tehát csakis fokozatosan, ne szégyellj gyorsgyalogolni az elején! És gondoskodni kell megfelelő cipőről. (Különben megint csak az ízületek megjárhatják.)
2014. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tényleg stresszoldó mindkettő. Bár jóga órán sosem vettem részt, csak itthon bohóckodtam pár videóra egy ideig, de még attól is sokkal ellazultabbnak éreztem magam. A futás meg egyértelműen :D Főleg, mikor elér az úgynevezett "flow" állapot, tökéletes tempó, tökéletes légzéssel, nem fáj semmi, minden jó és úgy érzed, a világ végéig tudnál menni. Annál nincs is jobb :)
2014. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!