Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Óvakodj a pszichológustól!...

Óvakodj a pszichológustól! Csak én nekem van ilyen érzésem, de a pszichológusuk célja valóban az, hogy kiirtsák belőlünk az önkritikát?

Figyelt kérdés

Én egy 26 éves nő vagyok. Gondjaim voltak a múltban az önértékelésemmel. Meggyőztek a szüleim, hogy menjek el pszichológushoz, mielőtt bármilyen plasztikai műtétbe, vagy fogyókúrába kezdenék. Megtettem.

A nő szimpatikus, kedves, és nagyon bizalomgerjesztő hatást keltett bennem. A problémám az volt, hogy nyilvánosan nehezen mertem megjelenni, rosszul éreztem magam emberek között, ugyanis 10 kiló -elvileg alkati- feleslegem volt, és nagyon csúnya, édesapámtól örökölt görbe, horgos orrom, amit még a nyelvemmel is meg tudtam nyalni...

A terápián már az elején leszögezte, hogy azt fogja megpróbálni elérni, hogy én bármilyen is vagyok, így is szépnek, szerethetőnek érezzem magam. Telt múlt az idő, és a terápia kezdett úgy ahogy működni. Kezdtem kevésbé feszélyezve érezni magam, viszont ez valahogy a munkámra is kiterjedt. Mivel cukrász vagyok, így ott mindig a tökéletességre, és szépségre megyek. Nagyon ígéretesnek tituláltak az elején, azonban idővel ide is kezdett átterjedni a hanyagság, amire a pszichológus próbált ösztökélni. Közben plusz 5 kilót felszedtem, ami már nem alkatilag volt többlet, hanem valóban túlsúly. Mikor kezdtem veszélyben érezni a munkámat, és ismét rosszul, de most már sokkal rosszabbul éreztem magam társaságban mint az elején, ezeket a dolgokat felvázoltam a pszichológusomnak. Akkor megkérdezte: Ön nem érzi így jól magát? Miért nem? És itt szakadt el a cérna. Otthagytam a nőt, soha többé nem mentem vissza.


Elkezdtem rendszeresen sportolni, és lássanak csodát 15 kiló lement. megműttettem az orrom, és a munkámra újra elkezdtem úgy koncentrálni ahogy az elején. eredmény:

1, Nagy önbizalom, hatalmas teherbírás, egészség, a párommal most lesz az esküvőnk, és terhes vagyok ! :)

2, nemrég nyitottuk meg a saját cukrászatunkat ahol én vagyok a cukrász, és a férjem az üzleti vezető!!!

tehát kérdem én:


Mit akar egy pszichológus elérni? Valóban kiakarja irtani az önkritikát? És ha ezt megtette akkor ez jó is? Nem jut eszébe senkinek hogy ezzel azt írtja ki ami miatt valamire is vihetnénk? Mert ha nincs önkritika, akkor hanyagolsz. Csak úgy tudsz fejlődni, ha benned van a fejlődésre való vágy, amit a saját hibáink legyőzése, önmagunk még jobbá tevésére való ösztönünk sugall... igen, keressük a hibáinkat, és megpróbálunk rajtuk változtatni.


Megértem hogy egyes esetekben jobb elfogadni az megváltoztathatatlant, például igazi nyomorék, mozgássérült, és egyéb betegségben szenvedő embereknél... viszont az én esetemben ez a kis terápia, nem hogy előre vitt, hanem vissza is rúgott...


Kíváncsi vagyok mások véleményére is.


26N


2013. dec. 21. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Milyen az az alkati 10 kiló súlyfelesleg?
2013. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Elmentél a pszichológushoz, utána rendbe jött az életed. Mi a problémád akkor a pszichológusokkal?
2013. dec. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úristen tanulj meg szöveget értelmezni kérlek! Szerintem fuss neki még egyszer.
2013. dec. 21. 21:23
 4/13 anonim ***** válasza:
a jó pszichológus nem irtja ki. Az önismeret a rossz tulajdonságok ismeretével együtt fontos. Nem az önkritikát öli meg hanem a magadhoz való negatív hozzáállást
2013. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%
Neki futottam. Nem így volt? Elmentél a terápiára, utána pozitív fordulatot vett az életed.
2013. dec. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa ez a történet.. azt megértem, hogy a szüleid nem szerették volna, hogy plasztikáztasd magad, de hogy véletlenül se fogyókúrázz, sportolj?!


Mindenesetre nehezen hiszem, hogy bármilyen terápia az önkritika megsemmisítéséről szólna. Akármi a célotok az önismereted csak fejlődni tud általa. Az is lehet, hogy ott kattant be, hogy netán sportolhatnál és csak azért is az orroddal kéne valamit csinálni a teljes boldogságodhoz.

2013. dec. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

a pszichológus se sportolásra nem ösztönzött, se a plasztikai műtétre. annyit csinált, hogy megpróbált elfogadtatni úgy ahogy vagyok. ami végül nem csak az életemre, hanem a munkámra is kihatott negatív irányban. nem tudom ezt miért nem lehet elsőre megérteni. le van írva.


mellesleg kövér nem voltam, csak éppen magamnak nem feleltem meg úgy ahogy.

2013. dec. 21. 22:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Ön nem érzi így jól magát? Miért nem?


Ezekre a kérdésekre mit válaszoltál?

2013. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hogy nem, és mondja meg maga miért nem. amire csak habogott, és próbálta elérni hogy én válaszoljak. de nem hagytam, amire elterelte a szót. ez volt az utolsó alkalom hogy ott voltam.
2013. dec. 21. 22:16
 10/13 anonim ***** válasza:

A pszichológus nem is fog sportra, plasztikára ösztönözni, ahogy arra sem, hogy "márpedig elfogadod magad úgy ahogy vagy és kész!". Arra terel, hogy megtudd, hogy neked mi lenne a legjobb, és Te erre jutottál, hogy ez!

Az, hogy a munkád is mélyrepülésen megy át betudható a benned zajló változásoknak, miközben kerested önmagad, a számodra megfelelő utat.


Az a pszichológus eleve kóklernek számít, aki első látásra kitűzni, hogy na, neked ezt kell elérned, és arra rugdos. Neki abban kell segíteni, hogy magad gyere rá mi a megoldás az életedre, és magad vidd véghez!

2013. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!