Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki valóban ért hozzá, ez a...

Aki valóban ért hozzá, ez a képlet lehetséges? 1680 kcal/nap heti 4szer futás ami 35 perc és 350 kcalt használ elvileg=120 nap alatt 14 kiló fogyás?

Figyelt kérdés
Kezdősúly (177 cmhez) 84 kiló, elérendő cél 70 kiló, kor 30 év?
2012. febr. 16. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A napi kalóriaszükségletet nem lehet pontosan megállapítani.

Így aztán nem is számolok utánna, csak megjegyzem hogy nem minden zsír aminek kalóriatartalma van. A testünk szénhidrátot is raktároz és azt is égetjük, pl futásnál.

De ha az étrended minőségileg megfelelő akkor ez egy teljesen reális cél. Megfelelő étrenddel és edzéssel el lehet érni hogy az alap anyagcsere jórészét zsírból fedezzze a szervezet, még rossz étrendnél és koplalásnál alig fedez valamit zsírból. Amit leírtál az jó amúgy, csak nem lehet eléggé hangsúlyozni hogy a tápanyaok arányán és minőségén múlik a dolog.

2012. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor elvileg ez létezik?? Ezt egy fogykúra ütemező kalkulátorból vettem, de olyan irreálisnak tűnt. (orvostudakozo.hu-ról)
2012. febr. 16. 18:55
 3/8 TOMAtm ***** válasza:

1kg zsír olyan 7000 kalória.

az hogy mennyi kalóriát használsz el nem nagyon számít,mert a szervezet előbb nyúl az izomzathoz,mint a zsírhoz.a futással az izmaid is leépülnek,veszteni fogsz testzsírt is ha jó a diétád,de szerintem ez a futkosós diétázós téma ilyen erobik norbis badarság.az összes edző igy kezdi ha fogyni szeretnél súlyzózz(is)!az izomzat égeti a kalóriát,a súlyzózással véded meg az izmaid a lebomlástól és több kalóriát is éget mint a futás.erre mondják a hozzá nem értők h nem izmosak akarnak lenni hanem vékonyak.ha diétázol nem leszel izmosabb!mivel nincs miből építkezni,viszont véded azt ami elhasználja a kalóriát.tőlem futhatsz és tarthatod a diétádat is,de megmondom mi lesz:

1-2 hét: fogysz úgy 4-5 kilót(kimegy a víz és leürül a glikogénraktár)

3-6 hét:lelassul a fogyás,alig fogysz 1-2 kilót.semmi kedved az egészhez,rosszul alszol és éhes vagy.

6-12 hét:lelassul teljesen az anyagcsere,nem fogysz semmit,viszont ha csak ránézel a kajára már hízol.

12+ :kicsit 'bűnözöl' -a test visszatölti a glikogénraktárakat,ehhez felvesz folyadékot-felugrik 3-4 kiló(pár nap alatt)

2012. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Naponta 1000 kcal zsírtól megszabadulni brutálisan jó, de igen lehetséges, megfelelően aktív életmóddal. Viszont ha 120kiló lennél akkor könnyedén meglenne normális diétával.

Persze sosem 100%ban zsírból fogyunk, de heti -1 kiló már normális ütemnek sámít.

2012. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3.al azért nem teljesen értek egyet. Az izomzat leépülése nem sportolóknál teljesen jelentéktelen mértékű akkor ha a diétájuk normális.

Amit ő felvázol az a koplalás követkeménye, nem a súlyzós edzés elmaradásáé. Súlyzós edzés nélkül is tökéletesen és egészségesen le lehet fogyni, persze vele még könnyebb.


1g zsír 9kcal, akkor 1000g zsír mennyi? :)

2012. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi őszintén megmondom a 3-as okfejtését nem értettem teljesen...én az élvezetért futok, szeretek futni, kikapcsol és tudok közben gondolkozni stb. Az állóképességem lesz sokkal jobb tőle, nem fulladok könnyen mozgok, futok a gyerek után stb.
2012. febr. 16. 21:29
 7/8 anonim válasza:
Tapasztalatom szerint van ilyen. 4 cm-rel alacsonyabb vagyok, 88 kg voltam május közepén, és sokkal idősebb vagyok ( franc, franc és újra franc), tehát kb.ennyi nap alatt, kevesebb kalóriával (1200) és jóval kevesebb és rendszertelen mozgással éppen ennyit adtam le(most 74, mármint kg.) A mozgással kapcsolatban, mielőtt letámadnána bárki is, elmondom, hogy tudom, hogy ez nem jó, nagyon szégyenlem, hogy lusta vagyok, és nagyon igyexem, hogy ez ne így legyen. VAnnak eredmények, de a rendszerességtől még messze vagyok. Ez a következő kihívás számomra, hogy visszatérjen az életembe a rendszeres mozgás, és akkor soha többet nem kell majd ennyit (sőt reményeim szerint még kb.5-7 kg-ot) fogynom. És még annyit, hogy (szerintem) a kevesebb kalória mellett az sem mindegy, hogy az miből áll. Ajánlom, ha eddig még nem találtál rá a www.kaloriabazis.hu-t. Nekem sokat segített a rendszerességben. Sok sikert !!!!!
2012. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs,de most látom, milyen "aktuális" voltam.
2012. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!