Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez természetes, vagy van...

Ez természetes, vagy van valami betegségem? Lent.

Figyelt kérdés

Kb 10 éves koromban volt először,hogy erős késztetést éreztem arra hogy a konyhabútorunkba egy késsel x-et véssek. Nem akartam,de nagyon feszült lettem,szorongtam ezért megtettem és lenyugodtam.

Most 17 éves vagyok,és azóta nem telik el úgy nap,hogy ne legyen valamilyen késztetésem,ami erős szorongást kelt,ha ellen akarok neki állni. Félek hogy ártok valakinek,pedig nem akarok,olyan dolgokra gondolok,amik nagyon zavaróak,és nem akarok rá gondolni,de bemásznak a fejembe.

Naponta több olyan dolgot is csinálok,ami elveszi az energiámat,lefáraszt. Például van berögzült mozdulatsor,amit meg kell csinálnom,legalább ötször,amig tökéletesre nem sikerül,vagy addig iszok vizet,amíg úgy nem érzem,hogy most "jól" ittam. Állandóan igazítom az asztalon a terítőt,hogy pontosan ugyanannyira lógjon le a két széle,rendezgetem a rojtokat a szőnyegen,hogy egyenes álljanak,addig mondogatok szavakat,amíg hibátlanul nem tudom őket kimondani,és még rengeteg ilyen van,sorolhatnám estig.Ezek mind lefárasztanak,és,egy nap többször is előfordul.Muszáj megtennem őket,mert ha nem teszem nagyon feszült vagyok,ha pedig megcsinálom,akkor pillanatnyilag jó,de utána megint jön valami amit kell tennem.Ártani is ártottam már másoknak,/nem vészesen/,mert úgy éreztem muszáj,persze utána nagy nagy bűntudatom lett.

Nem merek erről senkinek se beszélni,mert szégyenlem,bár akivel együtt lakom,,ő azért észrevesz egy-két dolgot...

Mit tegyek? Ez mi lehet?

Köszönöm előre is a segítséget és hogy elolvastad !



2014. jan. 5. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kényszerbetegség lehet. Pszichiáter/pszichológus tudja kezelni.
2014. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez szerintem kényszerbetegség. Mielöbb fordulj pszihiáterhez mert ez rosszabbodhat is.
2014. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!