Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye nem leszek őrült?

Ugye nem leszek őrült?

Figyelt kérdés

Nagyon kérlek írjatok!

Többször volt már pánikszerű, félelemmel járó rohamom. A szünetben kaptam egyet. Gyomorgörccsel kezdődött, és erős szívdobogással. Két nappal később már azt éreztem, hogy megbolondulok. Ez nem olyan volt, mint a többi félelem. Azt éreztem, hogy ez ellen már nem tudok küzdeni, és tényleg szétesek. Enni is alig tudtam. Estére szerencsére elmúlt. Aztán tegnap megint kezdődött, de már estére se múlt el teljesen. Este, amikor fogatmostam, féltem a tükörbe nézni, nehogy "megjelenjen" valami. Elkezdtem magamban gondolni, hogy hülye vagyok, hogy ilyeneken idegeskedem. Aztán lefeküdtem aludni, és azt éreztem, hogy a rossz átveszi felettem az irányítást. Mondtam magamban, hogy Isten megvéd, és elaludtam.

MA felkeltem, és már TÖBB volt a nyugodt állapot, de semmit se tudok csinálni, csak gépezni. Ha gépezek nyugodt vagyok, és amint eltekintek a géptől, azt érzem, hogy bolond vagyok, és, hogy átveszik felettem az irányítást, és, hogy félek pl. bemenni a szobámba egyedül. Ezek hülyeségek, tudom jól. Ugye hamar véget ér?


2014. jan. 5. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez nem hangzik valami jól, nem tudsz valakivel beszélgetni? Akkor is érzed, ha nem vagy egyedül????
2014. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus!!
2014. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Hány éves vagy? sürgősen doki!!
2014. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az nem lehet, hogy valamitől "bepánikolsz"? Sok stressz?
2014. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először is próbálj meg nem foglalkozni azzal,hogy volt ilyen érzésed,hanem lazíts sokat és ha jobban érzed magad tőle akkor kérd meg hozzátartozódat,hogy bármikor segítsen akár azzal,hogy mond neked pár megnyugtató szót. Ne szégyelj segítséget kérni, nyugodj meg ez nagyon fontos! S ha ezek után is félnél, kérj segítséget orvostól akár. Remélem tudtam segíteni valamit. :)
2014. jan. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem hangzik jól!

A héten megyek pszichiáterhez, és kapok gyógyszert.

Ha társaságban vagyok, akkor is ez van! Csak váltják egymást az állapotok.

A héten nem tanulok, beszélek a suliban a Tanárokkal.

CSakhogy holnap egyedül leszek itthon. Azt mondják, hogy ez természetes pánik, és, hogy nem lesz baj.

2014. jan. 5. 19:59
 7/8 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok! Már majdnem egy éve járok pszichológushoz, de mindig önerőből jutottam tovább. Most megyek pszichiáterhez. Már régen is írt fel gyógyszert(egyzser voltam), de azt hittem önerőből megoldom.

De ez ugye sima pánik?

2014. jan. 5. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, de szerintem ez nem gond. Félek, hogy megjelenik egyszer valami a tükörben, vagy az árnyékom életre kel.

Volt olyan is, hogy vízióim voltak, kb két hetente szoktak. Egyszer halott gyerekek az utcán, máskor meg egy kutya-nő élőlény a szobámban. Vagy megint máskor az egyik ismerősömet néztem beszélgetés közben, és mintha átváltozott volna a környezet. Színes lett a háttér, minden olyan vidám, életszerű. A fején nött egy szarv, meg a bőre is teljesen zöld-piros-sárga-kék lett. Gyorsan elmúlt. Lehet, hogy azért, mert merev tekintettel néztem.


Pszichológushoz járok kb fél éve, és antidepresszánst szedek mellé.

Te milyen gyógyszert szedtél?

18F

2014. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!