Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a tünet milyen betegségre...

Ez a tünet milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés

Együtt kell dolgoznom (lassan 3 hónapja) egy 40 körüli nővel, aki egyszerűen nem képes elfogadni, ha nincs igaza. De nem úgy értve, hogy beképzelt volna v lenéző; hanem egyszerűen mintha nem volna képes feldolgozni, hogy máshogy van vmi, mint ahogy ő tudta/gondolta.

Például legutóbb szent meggyőződése volt h az Ikrek után az Oroszlán jön... én mondtam h a Rák... nem hitte el... erre megmutattam Neki egy napilapban, hogy DE!... Erre teljesen kikelt magából, azt mondta "ez hazugság", elhordott Engem egy "retkes r*banc"-nak, kicsit szidta még a családom, aztán rámb*szta az ajtót...

És ez nem az egyetlen eset volt... Egyszerűen ha rávilágítok valamire (bármilyen témában) h nincs igaza, akkor kikel magából és szinte majdnem Nekem jön...

Emellett nem tud semmit érthetően és logikusan elmagyarázni... elkezd valamit mondani, én felteszek egy kérdést, erre azzal jön, hogy "Te már megint nem figyelsz rám... veled nem lehet beszélgetni... Te egyáltalán hogy dolgozhatsz itt, ha nem tudsz értelmezni két mondatot??!!"

De ilyenkor még nem is lett volna mit értelmezni, csak azt mondta pl ma, hogy ő azt szereti a Karácsonyban h van egy angyalkás játék (utána még kifejtette h az milyen érthetően)... erre én megkérdeztem h "és akkor te ilyet szoktál játszani?"... na erre jött az előző idézet...


Ez nem valami mentális betegség tünete?



2013. dec. 23. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe
2013. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szívesen ráhagynám én, ha nem volnék vele minden nap összezárva... De így azért ez mégse a legjobb állapot :S
2013. dec. 23. 23:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha olyan kis dolgok miatt is így kikel magából, hogy mi jön az Ikrek után, akkor tényleg nem normális, valami mentális problémája van. Mivel nem ép elméjű, nem tehetsz sokat, még csak megbeszélni sem tudod vele ezt az egészet, ezért szerintem az a legokosabb döntés, ha a munkával kapcsolatos dolgokon kívül semmi másról nem beszélsz vele. Ha mégis elkezd valamit magyarázni, hagyd rá, mint egy 3 éves kisgyerekre, mert kb. olyan agyi szinten van. Egyedül azt ne hagyd, hogy sértegessen, vagy kiabáljon veled ( ha engem retkes rin@ncnak hívott volna, már nem lenne haja), ilyenkor nyugodtan leüvöltheted a fejét, lehet, hogy pont ezzel érnél el a legtöbbet. Ha már a munkavégzésben is akadályoz, nyugodtan szólj a főnöknek, ebben az esetben ez nem számít furkálódásnak.
2013. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hagyd rá. Most nem mindegy neked?
2013. dec. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!