Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy mindig,...

Miért van az, hogy mindig, mindenféle tüneteket veszek észre magamon? Hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig figyelgetem magam, és legtöbbször észreveszek valamit. Rákeresek neten, és miután utánaolvastam, minden tünetet beazonosítok saját magamnak. És persze mindig a legrosszabbakat. Tipikus példája vagyok a "fáj a fejem, agydaganatom van" szindrómának. Pl a napokban kissé rekedt vagyok, mivel többször megizzadtam, és mentem ki a hidegbe. Máskor is volt ilyen, de most kicsit olvasgattam a rekedtségről, és máris gégerákot diagnosztizáltam magamon...

Tudom, hogy nem szabad félni, meg mindig a legrosszabbra gondolni, mert akkor bekövetkezik, de ez nálam egyre csak fokozódik.

Lehet ezt valahogy kezelni? Nagyon megkeseríti az életem.


2014. jan. 5. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem minden fiatal átmegy ezen a korszakon. Aztán mikor már huszadszorra sincs agydaganata, akkor az agya leáll ezzel a hipohonder hülyeséggel. Nekem így volt, csak megtörtént.
2014. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, mások is így járhatnak, ha a neten olvasgatnak betegségekről. Én is szoktam néha így érezni, de "egészséges önuralommal" mondogasd, hogy nekem semmi bajom, egészséges vagyok! ne ess pánikba (mondom én, aki szintén minden nap érez ezt-azt), javaslom, hogy ha teheted, kösd le magad mással, olvass, sétálj, beszélgess másokkal, mert csak rosszabbul leszel, ha "beképzelsz dolgokat". Persze nem mondom azt, hogy ne menj orvoshoz, mert ha úgy érzed, attól megnyugodsz, akkor menj el! Néha, hogyha én is úgy érzem, attól megnyugodnék, ha valaki megvizsgálna, akkor elmegyek... (pl. jelenleg fogorvoshoz járok, van is mit csinálnia, fogszuvasodás miatt - de mikor mondták, hogy lehet ki kéne vésni a bölcsességfogam - jelzem még az állkapcsomban van teljesen - elmúlt a "hipochondriám") Lelkileg erősítsd magad, ha tudod, mert ha nagyon bebeszéled magadnak a betegségeket, akkor rosszul is fogod magad érezni!!! Fel a fejjel!!!
2014. jan. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, lelkileg kellene erősödni, mert ugye ez pszichés eredetű. Pszichoterápiára nem fogok menni, olvastam, hogy nagyon macerás, és hosszadalmas, meg egyébként is, bármilyen kezelés elég bonyolult, mivel maga a probléma is az.

Úgyhogy önkontroll, meditáció, és a gondolatok lekötése.

2014. jan. 5. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz már ennyit magaddal! :) Inkább foglalkozz másokkal, más dolgokkal, bármivel. Ha valódi probléma lesz,hidd el, az számottevő és drámai lesz. Addig is élj! S ne analizálj mert nem vagy orvos. Remélem tudtam segíteni:)
2014. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!