Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok vagy ez...

Hipochonder vagyok vagy ez komoly? (több lent)

Figyelt kérdés

szerintem 4-5 éve kezdődött akkor szívinfarktus volt az amitől féltem. ez elmúlt, néha előjönnek egy kis időre valamilyen betegség tünetei de aztán elmúlnak. nemrég újra előjöttek.. Hánytam pár napig, gyomorfekélytől féltem és sokáig fájt is a gyomrom és rosszul is voltam étvágyam sem volt. Aztán bélgondoktól féltem és a beleim fájtak is. Éreztem tényleges fájdalmat. De ez is elmúlt.

Az mitől van hogy rákeresek pl a gyomorfekély tüneteire, közben találok pl IBS tüneteket, Egy ideig fáj a gyomrom és mikor rájövök hogy nem az, akkor IBS tüneteit találom magamon? Valós gond vagy csak a rettegés miatt?? (18/F)



2013. dec. 30. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hipochonder vagy bizony
2013. dec. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hipó gyanús vagy.
2013. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De a fájdalmat tényleg érzem és pl ha a betegség tünetei között viszketés van akkor tényleg viszket, vagy pl. reflux betegség tünete a fehér lepedékes nyelv, gyomorégés.. gyomorégést is érzek és a lepedék is tényleg ott lesz. Az akkor mitől van?
2013. dec. 30. 14:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az agy csodákra képes ... azért érzed mert hipochonder vagy
2013. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azt akarod mondani hogy létrehozhat az agyam lepedéket nyelvemen?
2013. dec. 30. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután érzed a tüneteket kicsit kevesebbet iszol, az izgalomtól többet izzadsz, észre sem veszed és máris lepedékes a nyelved.

Egyébként, hogy ennyi mindenen "átestél" betegség nélkül ez mit mond neked?

2013. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem igazán izzadok, és sokat iszom mivel szomjazom.. tudom.. de ezek a tünetek nem hagynak sosem nyugodni. :(
2013. dec. 30. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lepedéket a nyelveden nagyon sok minden létrehozhat, és ezek legtöbbje egyáltalán nem súlyos gond. Talán csak legyengültél és/vagy nem táplálkoztál egészségesen az utóbbi időben.


Amiket leírsz, az alapján tényleg hipochonder vagy. Menj pszichológushoz, ne szenvedj feleslegesen a bebeszélt betegségek miatt.

2013. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!