Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek gyógyult pánikbet...

Van köztetek gyógyult pánikbeteg? Mi segített?

Figyelt kérdés
6 éve küzdök, orvoshoz járok, régen kaptam gyógyszert, 5 év után letettem babavárás miatt, azóta csak sedativ pc-t veszek be ami homeós! Nem merek egyedül maradni, egyből pánikolok!

2014. jan. 5. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, pl. én.

Már több mint 10 évvel ezelőtt voltam pánikbeteg, alig több mint egy évig, egy enyhe fejsérülést követően. Viszonylag hamar megtanultam, mit kell tennem, ha érzem, hogy mindjárt rohamom lesz. Én is szedtem gyógyszereket: különféle nyugtatókat, altatókat, antidepresszánsokat (Sedatif PC-t is, igen). Végül az segített, hogy egyetemre kerültem, tehát más környezetbe, ahol jól éreztem magam, jó társaságba. No meg épp akkoriban lett egy kutyánk is, aki szintén sokat segített, akármilyen furcsán hangzik. Így végül meg tudtam válni a gyógyszereimtől, rohamom sem volt azóta (de ha mégis lenne, nem felejtettem el, mit kell tennem!).

2014. jan. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt meg lehet tanulni leállítani a rohamokat, de ez csak tüneti kezelés.

Egy hosszabb pszichoterápia segíthet tartósan!

2014. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mit kell tenned, kedves első válaszoló?
2014. jan. 6. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mivel rám mindig akkor törtek a rohamok, amikor sötétben voltam ÉS egyedül, ezért nekem az segített, ha ilyenkor felkapcsoltam a lámpát, feltettem valami olyan zenét, amit szeretek (pl. akkoriban "A dzsungel könyve" musicalt hallgattam sokat), és nekiálltam valami hétköznapi tevékenységet végezni, pl. teát főzni. (Nem maga a tea volt a lényeg, nem is mindig ittam belőle rögtön, hanem a tevékenység, ahogy megfőzöm.) Ezek a dolgok így együtt megnyugtattak afelől, hogy minden a rendes napi kerékvágásban folyik, vagyis minden rendben.

Ajánlották, hogy olvassak ilyenkor, hogy eltereljem a gondolataimat, de nekem ez nem vált be.

2014. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 24 éves vagyok, 1 évig voltam keményen pánikbeteg. Folyamatosan rámjött az az érzés,hogy mindjárt meghalok, semmit sem csináltam szívesen,mert úgy voltam vele,hogy minek,mikor úgyis meghalok nemsokára.

Felírt a pszichiáterem napi 20 mg Cipralexet, nap 3-szor 0,5 mg Xanaxot.

Mellette elkezdtem sportolni,egészségesen étkezni, minél többet szabad levegőn lenni.


Szerintem ez így mind együttesen segített abban, hogy kb. 2 hónapja már egész jól vagyok, rohamok már egyáltalán nincsenek, kb. 1 héten egyszer átsuhan rajtam a rossz érzés, de pár másodperc alatt elmúlik.

De biztos,ami biztos a gyógyszereket szedem, mondhat bárki bármit,inkább a gyógyszer,mint az a pokol,amit 1 évig átéltem. :-(


Neked is sok sikert a gyógyuláshoz,kedves kérdező!


Egy talán gyógyuló pánikbeteg 24/L

2014. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezeket már próbáltam, én pl mosogatok, takarítok! De olyankor kapkodok, meg iszonyatosan küzdök magam ellen, hogy tudatomnál legyek! Én az egyedülléttől pánikolok, 6 éve, egy-két óránál tovább nem voltam egyedül! Szoptatom a kisbabámat, így nem szedhetek gyógyszert! Esetleg még valami tipp ezek tudatában?
2014. jan. 7. 21:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom, amit nemrégiben írtam valakinek:

"Sajnos életemben sokszor volt pánikrohamokkal tarkított időszakom. Azt tudni kell, hogy a pánik mindig "jelez" valamit, és amíg az okkal nem nézünk szembe, addig nem lehet tartósan megszüntetni, akár több éves tünetmentesség után is előjöhet újra. Éppen ezért én mindenképpen javasolnék egy hosszúterápiát - fiatalon még viszonylag "könnyű" átstrukturálni a tudatalattit, a későbbiekben sokkal nehezebb!


A pánikroham leküzdésére több megoldás létezik. Mindegyik a már elindult pánikroham leállítását segíti elő - tehát magát a rohamot nem akadályozza meg, ahogy írtam, ahhoz terápia szükséges!

Az egyik a légzéstechnika, ami a következő: ütemes be- és kilégzés, közben számolva az alábbiak szerint:

EGY (belégzés) EGY-KETTŐ (kilégzés)

EGY-KETTŐ (belégzés) KETTŐ-HÁROM (kilégzés)

HÁROM-NÉGY (belégzés) NÉGY-ÖT (kilégzés)

És így egészen tízig, majd ha szükséges, visszafelé is.

Tapasztalat, hogy a roham alatt nehéz pontosan követni ezt a fajta számolást, volt, hogy összevissza számoltam, de így is eredményes volt, hatnál már visszaállt a légzésem, és leállt a roham.


A másik, szintén hasznos megoldás a pánik MEGÉLÉSE. Orvoshoz nem árt fordulni, bár nagyon kicsi az esélye, hogy szervi baj állna fenn, de számomra fontos volt, hogy ennek tudatában legyek (mármint annak, hogy a szívem egészséges, tehát a pánikroham nem jelent valós veszélyt). Tehát egy kardiológiai kivizsgálás ajánlott. Tisztában kell lenni azzal, hogy bár a pánik megterhelő, de csak annyira, mint egy kiadós edzés - az pedig ugye veszélytelen dolog. És ha ennek tudatában vagyunk, akkor már lehet FÉLNI. Azt tudom javasolni, hogy próbáld ki: ha jön a pánik, kezdj el belefeledkezni, megélni a félelmet, ne akard elkerülni, hanem "üdvözöld". Paradox, de ettől leáll a roham. Minél jobban próbálod kerülni, annál erősebb lesz, de ha nem akarod elkerülni, akkor nem tud úrrá lenni rajtad. Nekem sokszor sikerült már akkor leállítani, mikor épp csak éreztem, hogy készül kitörni rajtam.


Ugyanakkor dolgozom az okok megszüntetésén, terápiára járok. A terápia újra előhozta a rohamokat, de most már kimondottan "hasznosnak" élem meg, ugyanis nagyon mély félelmeket hoz fel egy-egy roham. Olyanokat, amiket én próbáltam magamban elnyomni, leszorítani a tudatalattiba. Márpedig ha ezek feljönnek, feldolgozódnak, akkor a későbbiekben már nem tudnak rohamokat okozni. Akkor tartósan meg lehet szüntetni a pánikbetegséget - minden más csak tüneti kezelés ám! Én közel 20 éve vagyok pánikbeteg, és eddig csak tünetileg tudtam kezelni, most látok rá reményt, hogy ténylegesen megoldódjon!"

2014. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 illogikal válasza:

az előző jókat ír.

javaslom a meditálást, esetleg egy agykontroll tanfolyamot.

ha gyors gyógyulást szeretnél, akkor a hipnoterápiát mondanám. igaz az drága, viszont 100% hatásos, 1-2 ülés általában elég szokott lenni.

a meditálást kezdőként érdemes irányítottal csinálni, viszont azt tudni kell, hogy nagy az esélye egy meditálás közbeni rohamnak. az első pár meditálás folyamán valószínű lesznek rohamaid, de ez azért van, mert a tudatalattiban fészkelő, fel nem dolgozott negatív érzelmek, félelmek törnek felszínre. azok onnan amint kijöttek, azaz tudatossá váltak, többé nem okoznak rohamot.

2014. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!