Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az igaz, hogy ha valaki egész...

Az igaz, hogy ha valaki egész nap csak a tv-t bámulja akármilyen idős is legyen az illető leépül szellemileg?

Figyelt kérdés

2014. jan. 5. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ de nem túl interaktív hogy stimulálja az agyat
2014. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Csak mert tévét néz az ember, nem kötelező kikapcsolni a gondolkodást (bár el tudom képzelni, hogy roppantul elősegíti azt)... De inkább egy normális ember nem néz tévét folyton.

Kicsit olyan ez, mint amikor megkérdezik a mestert, hogy a tanítvány, aki folyton olvas, sokat tud-e, s az azt válaszolja, hogy mivel a srác folyton olvas, el nem tudja képzelni, mikor lenne ideje tudni is valamit. Szükség van üresjáratokra, amikor az emberben felbukkannak régi képek, akár a legutóbb látott film jelenetei, elgondolkodik, ő mit tenne, ez miért volt, mik a logikai hibák benne, ésatöbbi. Legalábbis velem ez van, filmnézés közben kevesebbet gondolkodom ezeken, de azért az is előfordul, a durva hibák azonnal előjönnek (főleg scifit nehéz néznem, még a jókban is olyan hülyeségek vannak néha)... Nem hiszem, hogy immunissá tenne a gondolkodásra sok tévézés, előbb ignorálnám azt, ami ott megy, s szakítanék időt mélyebb gondolkodásra a menet közbeni egyszerűbbek mellett, az kell. De tényleg sokat tudna nehezíteni. (Ja és ha kimegyek wc-re, akkor is mentesülnék a hatás alól s akkor raknék össze dolgokat, szerintem be se mennék félóráig, mert nekem kellene az az idő).

De ez eléggé elmélet, mert tizensok éve nincs tévém :P Bár filmeket persze nézek és gondolkodom közben.

2014. jan. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit még kihagytam, az az, hogy ugyebár ha folyton tévézünk, akkor nem beszélgetünk más emberekkel, pedig az is fontos. Bár az egész gyerekkorom is eléggé magányosan telt s nem épültem le szellemileg kicsit sem...
2014. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok normális válasz adni sajnos a kérdésedre, de nekem is úgy telt a fiatalkorom egészen 20 éves koromig, hogy teljesen magányos voltam, szinte barátok nélkül.


Voltak olyan nyarak, amikor ki sem mozdultam otthonról és csak a számítógép, vagy tévé előtt ültem. Egyáltalán nem épültem le szellemileg, sőt, úgy szoktam érezni, hogy sokkal jobb a felfogásom nyár végére, mint nyár elején.


Viszont az is tény, hogy a szociális interakciók teljes hiánya tönkretette a társas kapcsolatokhoz fűződő viszonyomat, amit a mai napig sem sikerült helyretenni.

2014. jan. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha az éjjel-nappal budapestet, az édes életet, meg a való világot nézi felváltva, tuti leépül szellemileg :) bár ha ezek a műsorok érdeklik, nem is indul "magasról" :) :) :)


ha az ember egyszer-kétszer tévénapot tart, semmi baja nem lesz, ez egyfajta lazításnak is jó.

de ha folyton a tévét nézi, egy rohadt unalmas emberré válik szerintem, ráadásul előbb utóbb depressziós és életunt lesz, fásult, lusta, rosszkedvű lesz.


ja és a tévé nem mentes a manipulációtól (pl. a híradóban csupa szörnyűséget adnak, hogy mindenki had' érezze magát cudarul) :) szóval aki nem szelektálja a műsorokat az bizony előbb utóbb kikészül :)

2014. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
attól függ, mit néz
2014. febr. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!